disscuss print

Adanalı karateci Türkiye ikincisi oldu

Adanalı karateci Türkiye ikincisi oldu_resim

Adana’da Seyhan Karate Do Spor Kulübü karatecileri Türkiye şampiyonasından dereceyle döndü. Karateci Büşra Nur Avan, Amasya’da yapılan Türkiye Liselerarası Karate Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Şimdiye karar gittiği Türkiye şampiyonalarından boş dönmeyen Avan, katıldığı müsabakalardan 2 bronz ve 3 gümüş madalya kazanarak kente döndü. Büşra Nur Avan, madalyayı Adanalı sporseverlere hediye ettiğini söyledi.

Seyhan Karate Do Spor Kulüp Başkanı ve Antrenör Maşallah Aykurt ise “Biz kenar mahallede spor yapıyoruz. Çok zor imkanlarla gençlerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz. Gençlerimiz Adana’yı en güzel şekilde temsil ederek başarı ile dönüyorlar . arkadaşlarımızı başarılarından dolayı kutluyorum.” dedi.

Kenar mahallelerdeki gençleri spora yönlendirmek için yoğun çaba sarf ettikleri kaydeden Aykurt, “Gittiğimiz bütün müsabakalarda büyükşehir belediyelerinin sporculara olan desteğini görüyoruz. Şimdiye kadar Adana’da hiç bir belediyeden valilikten ve kaymakamlıktan destek görmedik. Gençlerimize sahip çıkılmasını istiyoruz. Büşra gibi başarılı sporcuların yetişmesi için spor kulüplerinin desteklenmesi şart.” şeklinde konuştu.


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 09/03/2011 13:43 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors