disscuss print

Sarılar çetesine "Kırmızı Kart" operasyonu

Sarılar çetesine ADANA (CİHAN)- Adana'da 13 kişilik bir suç örgütü çökertildi. Polis, elebaşı 48 yaşındaki Süleyman Sarı'nın kardeşi ve yiğenlerinin de aralarında olduğu "Sarılar Çetesi"ni 24 ayrı adrese yaptığı "Kırmızı kart" kod adlı eş zamanlı operasyonla yakaladı.

Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, merkez Yüreğir ilçesi Anadolu mahallesinde örgütlü çete üyelerini yaklaşık 8 ay önce fiziki ve teknik takibe aldı. Adam yaralamak, darp, uyuşturucu ticareti, tefecilik, yağma, işyeri kurşunlama, fuhuş vb. onlarca suça karıştığı belirlenen suç örgütü üyeleri, 16 Mart Çarşamba günü KOM ekipleri, Asayiş ve Çevik kuvvet ekiplerinden 150 polisle yapılan operasyonla yakalandı. Polis örgütün elebaşı Süleyman Sarı ile ağabeyi Osman Sarı (63), yiğenleri Kenan Sarı (26), Süleyman Sarı (26) ile Ramazan Toprak (19), Aziz Atli (36), Mesut Ziya (27), Ahmet Keskin (29), A. O. (18), Salih Kara (29), Orhan Keskin (24), İdris Toprak (19) ve M. B.'yi (16) gözaltına aldı. Zanlıların değişik suçlardan poliste kayıtları bulunuyor. Baskındaki aralamalarda 2 ruhsatsız tabanca, ile 2 bin kök hint keneviri ve 2 av tüfeği bulundu. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 13 kişi "çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, üye olmak, bilerek ve isteyerek hizmet yüklenmek, uyuşturucu ticareti, yağma" suçlarından sabah saatlerinde adli mercilere sevkedildi.

Çete üyeleriyle ilgili iddialardan bazıları ise şöyle: Galeria iş merkezinde bir işyerini zorla ele geçirmeye çalışmak, buraya silahlı baskın yapmak. Emlakçı M.Y. isimli kişiden haraç istenmesi, karşı çıkması üzerine silahlı eylem. Bİr inşaat şirketine silahlı baskın. Bir kilo 688 gram esrar bulunması. İ.B. ve E.G. isimli şahısların darp edilip 675 liralarının alınması.

Bu arada Çete elebaşı Süleyman Sarı'nın polisin yakaladığı esrar satan arkadaşları için başka bir çete üyesinden "avukat" desteği de istediği öğrenildi. CİHAN


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 18/03/2011 11:10 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors