disscuss print

Com - Net - Org ve Com.tr Alan Adı Tescili - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...


Devletin gizli belgelerini temin edenler hakkındaki davada karara gelindi

Devletin gizli belgelerini temin edenler hakkındaki davada karara gelindi_resim

ANKARA (CİHAN)- Sanıklar Songül Bayram, Hasan Çapan ve Esra Nur Beyaz Mercan hakkında "Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" suçlamasıyla açılan davanın görülmesine 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

        Duruşmaya sanıklardan Hasan Çapan ile diğer sanık avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı, Genelkurmay Başkanlığı'nın müzekkereye cevap verdiğini bildirdi. Sanık Çapan ile avukatlara son savunmaları soruldu. Sanıklar, daha önceki duruşmalarda yaptıkları savunmalarını tekrarlayarak beraatlerini talep ettiler. Mahkeme, karar verilmesi amacıyla dosyanın incelemeye alınmasını kararlaştırdı. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Bir sonraki duruşmada karar çıkması bekleniyor.

        Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı 09.07.2009 tarihli görevsizlik kararı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait gizlilik dereceli 2 ayrı proje dokümanının karargahtan çıkarılarak İngilizce tercüme ettirilmek üzere tercüme bürosuna teslim edilmesi ile ilgili dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne göndermişti. Olayı soruşturan savcılık, iddianamesini tamamlayarak Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na sunmuştu. İddianamede Esra Nur Beyaz Mercan Hasan Çapan ve Songül Bayram'ın cezalandırılmaları isteniyor.

        Türk Silahlı Kuvvetleri'nde, devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeler olan 01.07.2005 tarihli "Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Proje Tanımlama Dokümanı" ile 02.03.2005 tarihli "Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Proje Tanımlama Dokümanı"nın sızdırıldığı ortaya çıkmıştı. CİHAN
computer Haber Sitelerine ve Kurumsal Şirketlere Kurumsal Hosting - Bilgi ve sipariş için Tıklayınız...

Bu haber 24/11/2011 11:47 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors