disscuss print

BAYRAKLI BELEDİYESİ İŞ BAŞVURUSU ALIYOR!

BAYRAKLI BELEDİYESİ İŞ BAŞVURUSU ALIYOR!_resim Bayraklı iş başvurusu alıyor

12 Mayıs 2009


Kent A.Ş’liler için ayrı masa oluşturuldu

Bayraklı Belediyesi’ne iş başvuruları yoğun biçimde sürüyor. Vatandaşlar, seçimin hemen ardından belirlenen belediye hizmet binalarının önünde iş başvurusu yapmak için büyük yığınlar oluşturuyor. İlk adım olarak Temizlik İşleri ile Park Bahçeler hizmetlerini geçtiğimiz günlerde ihale eden Bayraklı Belediyesi; temel hizmetleri bir an önce verebilmek için işçi alımlarını gerçekleştirdi.

Mahalleler bazında kabul edilen başvurular titizlikle ve ön araştırma yapılarak incelenirken, Belediye’nin halkla ilişkiler biriminde Kent AŞ’dan çıkarılan ve Bayraklı’da yaşayanlar için de ayrı bir başvuru masası oluşturuldu. Yapılan çağrıya karşın Kent A.Ş.’den çıkartılan işçiler arasından şu ana kadar çok sınırlı bir başvuru olduğu öğrenildi.
Başkan Karabağ, Bayraklı’nın işsizlik oranının Türkiye ortalamasının iki katından fazla olduğunu belirterek, şu ana kadar 10 bin civarında iş başvurusu olduğunu, işe alımların seçimden önce de söylediği gibi hizmetler ihale edildikçe mahalleler bazında adil bir dağılımla, en ihtiyaç sahibinden başlayarak yapılacağını söyledi.Bayraklı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi’ne ait Kent AŞ’den çıkarılan işçiler arasından Bayraklı’da yaşayanlarına davette bulunmuştu. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, bu işçileri önce hizmet alımlarında istihdam edeceklerini, kurulma sürecinin tamamlanmasının ardından şirketlerine aktararak kadrolu ve örgütlü olmalarının önünü açacaklarını söylemişti.


YENİGÜN

http://www.iskurparakazan.com/


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 12/05/2009 13:09 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Authors