disscuss print

BAŞKENT’TE “BÜYÜK ANKARA & MOSKOVA SİRKİ”

BAŞKENT’TE “BÜYÜK ANKARA & MOSKOVA SİRKİ”_resim Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Büyük Ankara&Moskova Sirki, kadın, erkek, çocuk, yaşlı yüzlerce Başkentlinin katıldığı Bayram Özel gösterisiyle perdelerini açtı.

ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda 2 ay boyunca hafta sonları iki ayrı gösteriyle Başkentlilerle buluşacak olan Sirk, ilk gösterisiyle özellikle çocuklara çifte bayram coşkusu yaşattı.

-BAYRAM COŞKUSU BAŞKENT’TE YAŞANIR

Başkentli çocuklar ve ruhu çocuk kalanların heyecan içinde bekledikleri Büyük Ankara Sirki, Kurban Bayramı’nın ikinci günü muhteşem gösterilerine başladı.
Hava akrobasisi, ip cambazları, palyaçolar, illüzyon gösterileri, Kafkas atları, köpekler ve kaplanların heyecan verici şovları ile çoluk çocuk binlerce Başkentliye heyecan, coşku ve eğlenceyi bir arada sunan Sirk’in Bayram özel gösterisine aileleriyle birlikte gelen ziyaretçiler arasında ünlü sunucu Okan Bayülgen, eşi ve 3 yaşındaki kızı İstanbul da vardı. İstanbul’un ilk defa Sirk’e geldiğini kaydeden Bayülgen, “Kızımızla birlikte geldik ve çok mutlu olduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. Kurban Bayramı’nda Ankara’da bulunmanın ayrıcalığı ile Sirk’e geldiklerini ifade eden Okan Bayülgen, “Ankara güzel ve organize bir şehir. O yüzden rahatça geldik. İlk defa sirke gelen kızım İstanbul da gösterilere bayıldı” diye konuştu.

-İKİ AY BOYUNCA ANKARA’DA SİRK KONUŞULACAK

Heyecan verici denge gösterilerinden, palyaçoların eğlence dolu performanslarına, şapkalarla adeta dans eden jonglörden, 7 kişilik ekibiyle uçan adamların ağızları açık bırakan gösterilerine ve sevimli hayvanların hayranlık uyandıran yeteneklerine kadar pek çok performansla Başkentlilerin bayramına renk katacak, hareketli, heyecanlı, eğlenceli Büyük Ankara&Moskova Sirki özellikle de çocuklara en güzel bayram hediyesi oldu.

Büyük Ankara&Moskova Sirki, bugün (27 Ekim), yarın ve 29 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Bayramı’nda her gün saat 14.00 ve 18.00’da iki gösteri yapacak. Sirk, daha sonraki günlerde de iki ay boyunca hafta sonları Cumartesi ve Pazar ikişer gösteriyle ücretsiz olarak Başkentlileri ağırlamaya devam edecek.

75 kişilik dev kadrosu ile iki ay boyunca 75 gösteri yapacak olan sirk, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeniliklerle meraklılarının karşısına çıkacak. 

Hava akrobasi, ip cambazları ile nefesleri kesmeye hazırlanan profesyonel sirk kadrosu, palyaçolar ve illüzyon gösterileri ile de eğlenceli dakikalara imza atacak. Anılarda iz bırakacak sirk gösterisinde, Kafkas atları, köpekler ve kaplanların heyecan verici şovları ise hem şaşırtacak hem de salondaki adrenalini artıracak.
Büyük Ankara&Moskova Sirki, Pazartesi hariç hafta içi her gün saat 13.00’de okullara özel gösteri yapacak.

Ankaralıların, gösterilere keyifli, sorunsuz ve rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için de Başkent’in dört bir tarafından ASKİ Spor Salonu’na gösterilerden bir saat önce ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 28/10/2012 13:58 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Sayfalar: 1
Authors