disscuss print

E-vize Uygulaması Başladı

E-vize Uygulaması Başladı_resim Hudut kapılarında bandrol veya kaşe vize alma hakkına sahip 94 ülke vatandaşının, Türkiye'ye giriş işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla bir dizi uyguluma hayata geçirildi.

Yeni düzenlemeye göre, 94 ülke vatandaşları kendilerinden istenen bilgileri Dışişleri Bakanlığı'nın "www.evisa.gov.tr" web sitesinden internet ortamında kaydedip, vize harcı ödemelerini kredi kartı ya da banka kartıyla elektronik olarak yapmak suretiyle, vizelerini seri bir şekilde alabilecek.

"Elektronik Vize (E-vize)" uygulaması dün itibariyle başladı. Elektronik vize almadan sınır kapılarına gelen yabancılar için bandrol ve kaşe vize uygulaması devam edecek.

Elektronik vize, Türkiye'ye turistik veya ticari amaçlar için yapılan seyahatlerde geçerli olacaktır. Bunun dışında çalışma, öğrenim, araştırma, eğitim, uzun süreli ikamet gibi özel meşruhatlı vize başvurularının dış temsilciliklerimize yapılması gerekiyor.

Elektronik vize başvurusu için, seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaporta, uçuş rezervasyonuna ve geçerli bir kredi kartına ya da banka kartına (Visa veya Mastercard) sahip olmak yeterli.

TRT


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 18/04/2013 12:00 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors