disscuss print

Sivilceden nasıl kurtulurum?

Sivilceden nasıl kurtulurum?_resim Sivilceler özellikle de ergenlik döneminde pek çok kişinin yakındığı bir cilt sorunudur. Cilt gözeneklerinin çeşitli nedenlerle tıkanması sonucu oluşur ve kötü bir görüntüye neden olurlar. Bazı kişilerin ciltleri sivilce oluşumuna daha müsait olduğu için bu tip cilde sahip kişilerin daha dikkatli olmaları gerekir.

Sivilceden nasıl kurtulurum arayışındaysanız ilk önce doğal maskeler kullanmanız daha doğru olacaktır. Sivilceden kurtulmanın doğal yolları hem daha masrafsız hem de çok daha sağlıklıdır. Sivilceden kurtulmak istiyorsanız maden suyu ile cildinizi her akşam temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Maden suyu içeriği ile cildinizin temiz kalmasına yardımcı olacaktır.

Cildinizi temizlerken ve cilt maskeleri uygularken aynı zamanda beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Yağlı yiyeceklerden, cipslerden ve çekirdek gibi çerezlerden uzak durmanız sivilce oluşumunu engelleyecek önemli faktörlerdir. Eğer aşırı derecede sivilce çıkarıyorsanız bir cildiye uzmanına giderek antibiyotik kullanmanız gerekir.


GOLD MAGAZİN


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 09/11/2013 14:28 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors