disscuss print

EVLENMEK İSTEYEN BEKARLAR EVLİLİK DOKTORU İÇİN TIKLAYIN...

2014 özel sektör zam oranları

2014 özel sektör zam oranları_resim
Yeni yılda özel sektörde zamlar ne kadar olacak?

Uluslararası danışmanlık şirketlerinden Towers Watson’un ‘Türkiye Ücret Araştırması 2013’ raporuna göre, çalışanların 2014 yılında ücretlerinde yüzde 8 oranında artış olacağı öngörülüyor.

Bu öngörünün gerçekleşmesi halinde, 2013 yılında yüzde 8 olarak gerçekleşen ücret artış oranı 2014 yılında da değişmemiş olacak.

MEMURA YAPILACAK ZAM

Towers Watson tarafından son 10 yılda yapılan ücret araştırmalarının sonuçları, enflasyonla ücret arasındaki bağlantının zayıfladığını gösteriyor. Buna göre; 2011 yılında yüzde 10.5 olan enflasyona karşılık ücret artışları bu oranın yaklaşık 3 puan altında kalarak yüzde 7 seviyesinde gerçekleşiyor.

2014 ZAM ORANLARI BELLİ OLDU

2012 yılında ise enflasyon oranı yüzde 6.2’ye inerken şirketlerin 8 oranında zam yaptığı tespit ediliyor. Towers Watson Ücret Araştırması Yöneticisi Kerem Tuzlacı, “Bu durum 2011’deki kaybın 2012’deki telafisi şeklinde de yorumlanabilecek olmakla birlikte son 3 yıldaki genel uygulama dikkate alındığında, yıllık enflasyon oranlarındaki kısmi dalgalanma, ücret artış bütçelerinde gözlenmiyor. Ücret artışlarındaki oranlar yüzde 7 ile 8 arasında seyrediyor” dedi.

Tuzlacı, “Son yıllardaki ücret artış politikaları, kriz öncesi ve geçiş dönemlerindeki uygulamadan farklılık gösteriyor” diyerek ücret artış politikalarının değişime uğradığını söylüyor.


AKŞAM

İZMİR HABER ÖZEL

MASAJ DÜNYASI...

PSİKOLOĞA DANIŞ ÜCRETSİZ

ÇOCUK DOKTORUNA DANIŞ ÜCRETSİZ

EVLENMEK İSTEYEN BEKARLAR EVLİLİK DOKTORU İÇİN TIKLAYIN...

Bu haber 04/12/2013 16:03 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors