disscuss print

Target’tan Alışveriş Yapan 40 Milyon Kişinin Kart Bilgileri Çalındı

Target’tan Alışveriş Yapan 40 Milyon Kişinin Kart Bilgileri Çalındı_resim Target isimli mağazalar zinciri, Noel alışveriş sezonunun hızlandığı bir dönemde meydana gelen bir kredi kartı güvenlik açığından dolayı milyonlarca müşterisinin tehlikede olabileceğini belirtti.

ABC News’un haberine göre Target, bu süre zarfında mağazalarından kredi ve bankamatik kartlarıyla alışveriş yapan yaklaşık 40 milyon müşterisinin hesap bilgilerinin risk altında olabileceğini açıkladı.

Target, bu sabah yaptığı açıklamada söz konusu kart güvenlik açığının 27 Kasım ila 15 Aralık 2013 tarihleri arasında ABD’deki mağazalarında meydana geldiğini belirtti.

Şirket, olayın fark etmesinin ardından derhal yetkililerle ve finans kuruluşlarıyla irtibata geçtiğini söyledi. Minneapolis merkezli şirket, güvenlik açığının araştırılması için üçüncü şahıs bir hukuki firmayla birlikte çalıştığını belirtti.

Olaydan dolayı bir açıklamada bulunan Target’ın CEO’su, Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Gregg Steinhafel, Target’ın ilk önceliğinin konuklarının güvenini korumak olduğunu söyleyerek, meseleye ilişkin derhal harekete geçtiklerini belirtti.

Ortadaki rahatsızlıktan dolayı üzgün olduklarını belirten Steinhafel, bu konuyu çok ciddiye aldıklarını ve olayın sorumlularının adalet karşısına çıkarılması adına emniyet güçleriyle birlikte çalıştıklarını söyledi.

ABD Gizli Servisi’nin olayı araştırdığı kaydedildi.


www.turkishny.com


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 20/12/2013 14:49 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors