disscuss print

CHP'li Kocaoğlu İzmir'i yine gerdi!

CHP'li Kocaoğlu İzmir'i yine gerdi!_resim ‘Makam arabanı bırak da gel’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Kenkart'ın 6 lira ödenmesi karşılığında, İzmirimkart'la değiştirilmesi zorunluluğu getirmelerini savunurken kullandığı sözler büyük tepki çekti. İzmirliler, "6 lira vatandaşı batırmaz. Vatandaş bu parayı verse ne olur?" diyen Kocaoğlu'na ateş püskürdü. Her yere 1 milyon lira civarında fiyata sahip makam aracıyla gitmesine rağmen, ücretsiz ulaşım hakkına sahip yaşlılara, "Ben 69 yaşındayım ama emekli değilim ki. Bana bu hakkı verdi diye ücretsiz mi bineceğim? Çalışıyorum, üretiyorum. Ben binmiyorum" diyen Kocaoğlu'na seslenen İzmirliler, "Makam aracını bırak, bizim gibi toplu ulaşım araçlarını kullan da görelim. Lüks aracından in de halkın arasına karış, sokakları gör" diye konuştu.

Milyonluk Mercedes

Kocaoğlu halen 2012 model Mercedes S 350 Bluetec makam aracını kullanıyor. Bu model arabanın sıfır kilometresinin fiyatı 860 bin liradan başlıyor. Fiyatı özelliklerine göre 1 milyon lirayı geçiyor. Kilotemetrede de ortalama 60 kuruşluk akaryakıt tüketiyor.

NE DEDİLER?

Yeni Asır okuyucuları Başkan Kocaoğlu'nun sözlerine Yeni Asır internet sitesi üzerinden şu tepkileri verdi:

Murat: "Alalım altından makam arabasını yayan gitsin. Madem binmiyormuş. Bizim verdiğimiz ücretlerle o makam arabasına biniyorsun sen. Açıklamalar vatandaşla dalga geçer gibi, 'Ben binmiyorum sen de binme'. Benim de olsun makam arabam otobüse binmeyeyim." Aydın: "Kocaoğlu, sen devletin son model arabasına hakkım diye biniyorsan, 65 yaş üstü vatandaş da yasal hak olarak toplu taşımadan ücretsiz yararlanıyor."

Balçovalı: "Senin tuzun kuru. Emekli maaşın, başkanlık maaşın var, konuşursun tabii. Altında makam aracı istediğin yere git, oh ne ala. Kentkartla otobüse bindin mi?"

Bostanlı Mağdur: "Caddeden tramvay geçirececeksin diye Bostanlı'yı bitirdin. Sen de bir an önce emekli ol da otobüse bedava bin, yeterince taşıdık seni sırtımızda."

Yıldırım: "Paralar çarçur ediliyor. Narlıdere- Balçova metro hattı dururken otobüs metro ve gemi ulaşımı olan Üçkuyular'dan tren yapılıp M. Kemal Sahil Bulvarı yeniden milyarlara düzenleniyor."

Kandırılmış Vatandaş: "Altında yüzbinlerce lira değerinde lüks otomobil ile zaten binmene gerek yok." Asi: "Batırmaz tabii Başkan doğru söylüyor!
İzmir zaten kökten batmış. Başkan biraz lüks araçtan in de halka karış, sokakları gez özellikle Balçova'yı bir gör." Reşat Cemil Yalçıner: "Yazılanları söylemeye utanmak lazım."

Adil: "Halkçı partinin halkçı başkanı halkını düşünüyor?"

Gökay: "Suç sende değil sana oy verip seni seçende.
Bu şehir Piriştina'yı dört gözle arıyor."

Murtaza: "Kocaoğlu'nun suçu yok, sizler seçtiniz.
Bir dönemliğine de olsa belediye seçimlerinde Binali Bey'e oy vermediniz."

Esnaf: "Belediye başkanı vatandaşın tepkisine kulak vermiyor. CHP zihniyeti."

Nnk: "İzmir'in haline bir baksın. Altından aracı alsınlar yayan gitsin her tarafa." Sergio: "6 TL insanı batırmaz doğru, yalnız enayi yerine konmak diye bir şey var."

İzmirden: "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler sözünün Kocaoğlu versiyonu."

Garip: "Başkan sen makam aracınla geziyorsun zaten. Ek olarak da 6 lira tabii ki öldürmez ama ihale ile sattığın firma neyse ona bu şekilde ihale açmasaydın, ücretsiz kart değişimi yapsaydın. 6 lira ile ne şirket ne de belediye batmaz."

Umut: "Vatandas, parayı sokaktan topluyor sanki. Hanemde 8 tane kart var, 48 TL yapıyor."

YENİ ASIR


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR...


Bu haber 29/12/2016 19:42 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Sayfalar: 1
Authors