Yusuf İNAN
GÜNDEM -GENEL YAYIN YÖNETMENİeditor@yerelgundem.com
KURUMSAL HOSTİNG - BAYİ HOSTİNG - COM.TR TESCİLİ - SUNUCU KİRALAMA...!

Deniz Gezmiş Mektubu ve Bilinmeyen Gerçekler

Deniz Gezmiş'in ölüm yıldönümü nedeniyle mail adresimize gönderilen bir maili yorumsuz bir şekilde sizlerle paylaşmak istiyorum...

Deniz Gezmiş o ünlü parkayı nereden almış..?

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını ölüme götüren döneme bir de bu açıdan bakmakta yarar var...

DENİZ GEZMİŞ'iN SİTESİ

Günümüzde yaşanan Ergenekon operasyonunu da bu çerçevede değerlendirebiliriz.

Dün Deniz Gezmişleri kullananlar bu gün de Ergenekon Terör Örgütü'nü kurdurmuş ve kullanmış.

İşleri bitince de tasfiye etmiş.


Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının hareketlerine de bu pencereden bakacak olursak, acı sonu kimin hazırladığını daha açık ve net görebiliriz.

Bir şekilde bu tür işlere bulaşmış insanların yeri zamanı geldiğinde tavsiyeleri kaçınılmazdır...İşte ilginç tesbitler içeren mail...

“CIA’nin sırlarını KGB'ye satmaktan hüküm giyen CIA ajanı Aldrich Ames, "Bir Casusun İtirafları" adlı kitabında Ankara'da görevli bir profesör sayesinde Deniz Gezmiş'in sevgilisi olan güzel bir kızla tanıştığını yazıyor. [Deniz Gezmiş'in uzun ilişkili kız arkadaşı olmadı DG]

Genç kıza, içinde 75 Dolar bulunan bir zarf verdiğini, bir hafta sonra da DEV-GENÇ’in toplantılarının yeri ve zamanını, kimlerin katılacağını öğrendiğini yazıyor olması, kimin kimi kullandığını apaçık ortaya çıkartıyor.

DENİZ GEZMİŞ'iN SİTESİ

O dönemde Balat’taki Amerikan tesislerinde "NGO" adlı gece kulübünün ünü tüm Ankara'ya yayılmıştı. Bazı semt sakinleri gelen gidenden rahatsız oluyorlardı. Amerikalı subaylar, bu kulübe dışarıda tanıştıkları ODTÜ'lü kızlarla geliyorlardı. Bu kızların bir kısmı gündüz eylemlerinde, "Yankee Go Home" diye bağırıyor, gece ise Amerikalı subaylarla birlikte eğleniyorlardı.

Gece kulübüne Türk kızlarının gelmesinden rahatsız olan işçilerden birisi, o sırada Günaydın gazetesinin Ankara bürosunda çalışan Bekir Coşkun'a gitti ve olayı anlattı.

[Bekir Coşkun'un bu konuda bir diyeceği var mı?]

Coşkun bu işçiye fotoğraf makinesi verdi ve ABD'lilerle Türk kızlarının birlikte fotoğrafını çekmesini istedi. İşçi, fotoğrafı çekti, ama bozuk çıktı. Kızlar Amerikan askeri polisine bilgi satıyordu. Kızların çoğu DEV-GENÇ örgütünün liderleri ile arkadaştılar.

ODTÜ'lü kızlardan bir topluluk, 75 Dolar karşılığında DEV-GENÇ'i satıyordu. DEV-GENÇ, CIA'nın avucunun içindeydi. Daha sonra 16 Mart'ta Gezmiş ve Aslan Şarkışla'da yakalandı. Gezmişte STEN tabanca, Aslan'da el bombaları vardı ve Rus yapımı değillerdi. Oysa gazetelere, "Rus yapımı silahlarla yakalandılar" diye servis yapılmıştı.

Kim yapmış olabilirdi?

Balgat Amerikan tesislerine yapılan baskında senaryodan ibaretti. Gezmiş ve arkadaşlarının tel örgüyü keserek girdikleri iddia edilen bölgede her gece 9 silahlı Amerikan askeri nöbet tutuyordu. 9 asker geçilse bile hemen yollarının üzerindeki hizmet binası silahlı nöbetçilerle çevrilmiş durumdaydı. Bu tesislere içeriden yardım görmeden girmek imkansız. İçeri girsen bile, hizmet binası ve levazım deposunun önündeki silahlı nöbetçileri atlatmak imkansız. Aynı zamanda çelik konteynırların hangisinde silah, giyecek ve yiyecek olduğunu görevli dışında kimse bilmediği halde Deniz Gezmiş nereden öğrenmişti?

Kim söylemişti?

Gezmiş tüm bu engelleri aşarak! konteynırlara geldi, kilitleri kimse duymadan kırdı! Silahlarını, giyeceklerini aldı.

Bugün bahsi geçen ünlü parkasını o konteynırdan aldı.


Herkes Gezmiş'e yol verdi. Gezmiş'in Balgat Amerikan tesislerine gireceğini yetkililerden bilmeyen yoktu. Göz yumdular.

DENİZ GEZMİŞ'iN SİTESİ

8 Şubat 1971 tarihli Cumhuriyet gazetesi olayı biraz da olsa ifşa etti, ama gözlerden kaçtı.

Gezmiş, Çavuş Finley'i yanına aldı, kaçırmadı çünkü, çavuşun elinde telsiz vardı. Telsizin düğmesine basması yeterli olacaktı, ama basmadı ve onlarla gitti.


Üste çalışan çavuşun geri geleceğini biliyorlar, hiç endişe duymuyorlardı. Nitekim çavuş sözde serbest bırakıldıktan sonra sorulara cevap vermedi, apar topar ülkesine gönderildi.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının yakalandıklarında ellerindeki silahlar, sözde baskın sırasında görevlilerin bile bilmediği depodan çalınan silahlardı. Sadece silah değil, sırtında bulunan parka bile Amerikan askeri deposundan alınmış parkaydı.

4 Amerikalı'nın kaçırılması da senaryoydu.


Amerikalılar DET-18 adı verilen casusluk merkezinde çalışıyorlardı. Bunlar çok iyi eğitim görmüşlerdi, kaçırılmaları imkansızdı. Kaçırıldığı iddia edilen askerlarin aileleri Türkiye'ye getirildiklerinde eşlerinin sağ oldukları teminatı verilmişti, hatta kurtarılacakları gün bile söylenmişti.

Deniz Gezmiş GLADYO'nun kullandığı bir elemandır.Kendini bilerek kullandırdı. 68 kuşağının bazıları kullanıldı o dönemde.

Görevlilere Deniz'in adı verilerek parlatıldı.

Atatürk'ü reddediyordu.

Öğrenci temsilcisi olduğu için, rektörlüğü işgalden Celal Doğan'la yargılanırken mahkemede,"Yaşasın Türk ve Kürtlerin kardeşliği" diye bağıran Deniz Gezmiştir.

Leyla Zana'nın bugün söylediği sözleri dün Deniz Gezmiş söylüyordu.

Dünün komunisti denilen Deniz bugün yaşasaydı ne olurdu?

Yaşasaydı yaşamlarını nasıl devam ettireceklerdi?

Yaptıklarını görmezden gelip kahramanca savunmak doğru değil.

Deniz Gezmiş kendini bilerek kullandırmış, sonra da çöpe atılmıştır.

Yaşasaydı Atatürkçü denilen ama eski SSCB hayranı olanların mitinglerine katılır mıydı, kendini feda eden GLADYO elemanı Deniz Gezmiş…”

DENİZ GEZMİŞ'iN SİTESİ


Not : Bu mail çok ilginç ayrıntılar içerdiği için yayınlandı. Doğru olma ihtimali yüksek yerler var.

Doğru olmadığını düşündüklerimiz de, sadece sabit düşünceye kilitlenmeme açısından farklı görüşü özgürce yayınlıyoruz.DENİZ GEZMİŞ'iN SİTESİ

REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR TIKLAYABİLİRSİNİZ...

ÇOCUK DOKTORU'NA DANIŞ ÜCRETSİZ

MASAJ DÜNYASI...

COM - NET - ORG - COM.TR ALAN ADI TESCİLİ HOSTİNG ÜCRETSİZ


ÜCRETSİZ HOSTİNG - HOSTİNG İÇİN PARA ÖDEMEYİN

Bu yazı 06/05/2012 tarihinde eklenmiştir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Halk isterse, Erdoğan Başkan olsun, neden korkuyorsunuz ki?
  2. Cemaat treni nasıl kaçırdı?
  3. Erdoğan'ın amacı halife olmak mı?
  4. İGC Başkanı Misket Dikmen Gazetecilik yapamıyor!
  5. İzmir Şehidi ve Aziz Kocaoğlu'nun heykeli!
  6. Abdullah Gül de Cemaat'i ve Gülen'i bilmiyor!
  7. Türkiye'de basın mı vardı ki?
  8. Türk siyaseti uzun zamandır lidersiz.
  9. Bana ne sizin FETÖ'nüzden, Bana ne sizin 15 Temmuz'unuzdan!
  10. “Din Toplumun Afyonudur”
 
Sayfalar: 1

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu

Authors