Yusuf İNAN
GÜNDEM -GENEL YAYIN YÖNETMENİeditor@yerelgundem.com
KURUMSAL HOSTİNG - BAYİ HOSTİNG - COM.TR TESCİLİ - SUNUCU KİRALAMA...!

2014 Yerel Seçim Anketlerinde ilk sonuçlar belli oldu...

Türkiye'de ilk online anket (1998) yapan kuruluşun yöneticisi olarak, 2014 Yerel Seçim Anketlerinin ilk sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Anket verileri anlık olarak değişiyor. Bu sabah itibariyle oluşsan veriler... 5 Temmuz 2013, Saat 06.00...

Yerel Seçim Anketlerinin dışında bir kaç özel anket daha yapıyoruz. Onlardan bir tanesi, “CHP'nin Yeni Genel Başkanı Kim Olmalı?” anketi.

CHP'nin Genel Başkan arayışı mı var demeyin! CHP kongreden bir saniye sonrasında bile genel başkan arayışına girebiliyor. Hele Kılıçdaroğlu gibi CHP tabanını şaşırtan bir Genel Başkan varken arayış olmaması mümkün mü?

CHP'nin Yeni Genel Başkanı Kim Olmalı? Anketinde ilk sırada Deniz Baykal var. İkinci sırada Mustafa Sarıgül, Üçüncü sırada Av. Metin Feyzioğlu. Son sırada da Kemal Kılıçdaroğlu... Emine Tarhan Ülker de sona yakın... Anketi merak edenler sitemizdeki anketler linkinden detayları görebilirler.

2014 Yerel Seçimlerinin en fazla merak edilen bölgesi hiç şüphesi Ege ve Akdeniz olacak. Ege'de de İzmir tartışmasız merak konusu...

“2014 Yerel Seçimlerinde İzmir Belediye Başkanı kim olmalı?”
Anketinde ilk sırada Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ilk sırada. İkinci sırada Aziz Kocaoğlu, Üçüncü sırada Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Dördüncü sırada Ertuğrul Günay, Beşinci sırada ise İzmir'in efsane siyaset kadını Işılay Saygın var... En favori aday Hakan Tartan 10. sırada... Alaattin Yüksel, Mehmet Ali Susam, Rıfat Sait, Aydın Şengül sonlarda seyrediyor. 28 adayın katıldığı İzmir anketinde sıralamalar böyle. Detaylar yine sitemizde mevcut, anket verileri anlık değişiyor.

Anketlere aday olarak katılmak isteyenlere açık. Anketlerde ben neden yokum denilmesin. İsteyen herkes belediye başkan adayı olabilir.

Anketler seçim yasaklarına kadar devam edecek... Anketlere gerçek mail adresleriyle sadece bir kez oy kullanılabiliyor.

İzmir'in ilçe anketlerinde ise sonuçlar sürprizlerle dolu.

Aliağa'da Turgut Oğuz ilk sırada, Balçova'da Mehmet Ali Çalkaya, Bayındır'da Hüseyin Tamer Yanık, Bayraklı'da Hasan Karabağ, Bergama'da Mehmet Gönenç, Beydağ'da S.Vasfi ŞENTÜRK, Bornova'da Kamil Okyay Sındır, Buca'da Ercan Tatı, Çeşme'de Ahmet Faik Tütüncüoğlu, Çiğli'de Metin Solak, Dikili'de Osman Nuri Özgüven, Foça'da Kadir Özgirgin, Gaziemir'de Ömür Şanlı, Güzelbahçe'de Mustafa Gürkan, Karabağlar'da Salih Erkek, Karaburun'da Hamza Serdar Yasa, Karşıyaka'da Kerem Ali Sürekli, Kemalpaşa'da Rıdvan Karakayalı, Konak'da Cenap Börühan, Menderes'de Ergün Özgün, Menemen'de Tahir Şahin, Narlıdere'de Abdül Batur, Ödemiş'de Bekir Keskin, Seferihisar'da Tunç Soyer, Selçuk'da Vefa Ülgür, Tire'de Mehmet Çeltikoğlu, Torbalı'da Adnan Yaşar Görmez, Urla'da Selçuk KARAOSMANOĞLU ilk sırada...

Görünen o ki İzmir'de bir kaç ilçe dışında eski başkanlar yine ilk sırada yer alıyor.

İzmir anketlerinden sonra merak edilen illerin başında İstanbul, Antalya, Ankara ve Diyarbakır geliyor.

İstanbul'da ilk sırada Binali Yıldırım, ikinsi sırada Gürsel Tekin, üçüncü sırada Mustafa Sarıgül, dördüncü sırada Meral Akşener, beşinci sırada ise Egemen Bağış yer alıyor. Kadir Topbaş en son sırada...

Eskişehir'de ilk sırada Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan var. Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN ise 14 kişinin en sonunda 14. sırada yer alıyor.

Aydın'da ilk sırada CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi BAYDAR var. Metin Lütfi BAYDAR Buca doğumlu ve asker kökenli bir siyasetçi... Özlem Çerçioğlu ise 7. sırada yer alıyor.

Seçim sonuçları en fazla merak edilen illerden biri de Diyarbakır... Diyarbakır'da ilk sırada Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ayşegül Jale SARAÇ yer alıyor. Leyla Zana'nın ikinci sırada olduğu ankette Altan Tan üçüncü sırada yer alıyor.

Mevcut Başkan Osman Baydemir 17 adayın katıldığı ankette 16. sırada yer alıyor.

Antalya'da ise ilk sırada Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay, ikinci sırada Tunca Toskay var. 19 adayın yarıştığı ankette Mustafa Akaydın 16. sırada yer alıyor.

Ankara anketinde ise Melih Gökçek her seçim döneminde olduğu gibi yine ilk sırada. Bu sefer yakın takipçisi CHP Milletvekili Ulusalcı Emine Tarhan Ülker var...

Anket sonuçlarını değerlendirmeye devam edeceğiz...

Başta da dediğim gibi bunlar ilk sonuçlar. Anketler online olduğu için anlık değişiyor.

2014'e çok az kaldı...

Durmak yok, çalışmaya devam...


REKLAM ALANI - SİZE FAYDALI REKLAMLAR TIKLAYABİLİRSİNİZ...

ÇOCUK DOKTORU'NA DANIŞ ÜCRETSİZ

MASAJ DÜNYASI...

COM - NET - ORG - COM.TR ALAN ADI TESCİLİ HOSTİNG ÜCRETSİZ


ÜCRETSİZ HOSTİNG - HOSTİNG İÇİN PARA ÖDEMEYİN

Bu yazı 05/07/2013 tarihinde eklenmiştir.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Başkanlık gelirse Swinger partileri serbest mi olacak?
  2. Halk isterse, Erdoğan Başkan olsun, neden korkuyorsunuz ki?
  3. Cemaat treni nasıl kaçırdı?
  4. Erdoğan'ın amacı halife olmak mı?
  5. İGC Başkanı Misket Dikmen Gazetecilik yapamıyor!
  6. İzmir Şehidi ve Aziz Kocaoğlu'nun heykeli!
  7. Abdullah Gül de Cemaat'i ve Gülen'i bilmiyor!
  8. Türkiye'de basın mı vardı ki?
  9. Türk siyaseti uzun zamandır lidersiz.
  10. Bana ne sizin FETÖ'nüzden, Bana ne sizin 15 Temmuz'unuzdan!
 
Sayfalar: 1

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu

Authors