Ak Partili Selçuk Özdağ “Recep Tayyip Erdoğan Manisa'yı istiyor, Halkta bir karşılığım var”

Özdağ ,Recep Tayyip Erdoğan Manisa'yı istiyor

Feb 27, 2024 - 23:01
 0
Ak Partili Selçuk Özdağ “Recep Tayyip Erdoğan Manisa'yı istiyor, Halkta bir karşılığım var”

Ak Partili Selçuk Özdağ “Recep Tayyip Erdoğan Manisa'yı istiyor, Halkta bir karşılığım var”

Son zamanlarda yerel konularda dikkatleri çeken önemli yazılarıyla ön plana çıkan Habererk yazarlarından Haşim Karataş yine çok önemli bir haberle gündemde.

Karataş'ın yayınlanan son iki yazısında Manisa Büyükşehir Belediyesi, MHP'li Başkanı Cengiz Ergün ve Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ vardı.

Haşim Karataş yazısında MHP’li Belediye başkanı Cengiz Ergün'ün karşısına Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın aday olarak çıkacağını iddia etmişti.

Haber yayınlandıktan sonra sadece Manisa'da değil, Ankara'da da dikkatleri üzerine çekti.

Köşe yazarımız Haşim Karataş'ın kendi kalemin süreç şöyle gelişti.

''Yazdığım bu yazılar sadece sosyal medyada ve Manisa'da değil, Ankara'da da geniş yankı uyandırmış olacak ki; 16 NİSAN 2018 tarihinde öğlen saat: 12:35 saatlerinde, telefonum çaldı. Telefonumu arayan numara Ankara kodlu idi telefonu açtığımda ise Ak Parti Manisa Millet Vekili Selçuk Özdağ'ın sekreteri, Sayın vekilin benimle görüşmek istediğini iletti.

Ak Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, Yazmış olduğum köşe yazısında kendisinin de adının geçtiğini ve bir takım iddialarda bululduğumu dolayısıyla kendisine de söz hakkının doğduğunu ifade etti."

Uzun geçen görüşmenin ardında Ak Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ ve Manisa hakkında oldukça doyurucu bir röportaj ortaya çıktı.

İşte o röportajın bir bölümü;

Habererk, Haşim Karataş: Biz kesin ve net bir dille diye bilir miyiz yada söyleye bilir miyiz, Selçuk Özdağ Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı diye?

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: Kesin bir dille aday olduğumu söyleyemeyiz. Ama Genel Merkezimizin anket ve çalışmalarıyla nabızlar tutulacak halkın istediği bir adayı çıkarılacak. Recep Tayyip Erdoğan Manisa'yı özellikle istiyor ve buranın alınmasını istiyor. Başbakanımız Binalı Yıldırım'da Manisa'ya geldiğinde bunu ifade etti ve bunu üzerine basa basa söyledi. Biz Manisa'nın İzmir'i geçmesi için çalışacağız. Sayın Yıldırım İzmir Milletvekili olarak buna üzülür, Ama Başbakan olarak buna sevinir. Bizim Genel Merkezimiz, halkın taleplerine kulak verdiği için başarılı oldu ve her dönem anketler yaparak 12 seçimi kazandı. AK Parti 2 defa bir yerde belediye'yi kaybetti. Bir daha kaybetmek istemiyor. Çarşamba'nın gelişi perşembe'den belli olur. Manisa'yı alacağız. AK Parti'nin bayrağını Manisa'ya dikecez, biz siyasette iddialıyız. MHP Manisa'yı 9 yıldır yönetiyor, biz daha iyi hizmetler yapacağız. Ben bu partiye sonradan katıldım ama geldiğim yer bu partiye yabancı değildi. Bütün parti teşkilatlarımız kim aday olursa onun arkasında olacaktır. Ben hiç bir zaman ikicilik yapmadım. Çünkü kim ararsa arasın telefonlarına cevap verdim ve her taleplerini yerine getirmeye çalıştım. Herkesin derdine ortak oldum. Herkesin işini görmeye çalıştım. Ben siyaseti şeffafça ve mertçe yaptım. Dolayısıyla ne kadın kollarıma, gençlik kollarına, il ve ilçe teşkilatlarıma ve başkanlarıma bu konuda güveniyorum.Bizim partimiz ve teşkilatımız genel merkezimiz kimi uygun görür ve aday olarak belirlerse onun yanında duracaktır.

Habererk, Haşim Karataş: Sayın vekilim, kesin bir dille söylemek ve yine kesin bir dille cevap vermek gerekirse!...

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: Evet benim adım konuşuluyor, ismim zikrediliyor, ben siyasetçiyim demek ki; Halkta bir karşılığım var ki konuşuluyorum. Bu durumdan gayet memnuniyet duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Bir siyasetçi bir sefer eleştirilir, iki sefer övülür. Tarla da izi olanın, hasatta gözü olur. Selçuk Özdağ, ismi Manisa'da zikrediliyor. Bazen medyatik algılar da yaratılıyor. Bundan da rahatsız değilim. Dostlarınız çoksa, Halk da sizi istiyorsa, Bu ancak size memnuniyet verir. Ben şuan millet vekilliğimi yapıyorum. Bu görevi de başarıyla yaptığımı düşünüyorum. Bir yandan illerle bir yandan ilçelerle çalışmalar yaptık. Ama Manisa'yı hiç ihmal etmedim. Gecemi gündüzüme karttım. 8 kişilik bir ekiple herkesin dertleriyle dertlenmeye çalıştım. Hiç bir vatandaşımıza, muhtarımıza partisini sormadım. Kapımı çalan ve yanıma gelen herkes ile ilgilendim. Şuan adaylık süresinde adı gecen arkadaşlarımız var. Herkesin istediği bir ismin adaylı kesinleştirilecektir.

Habererk, Haşim Karataş: Son zamanlarda Manisa'da MHP teşkilatıyla da bir takım karşılıklı açıklamalarınız var. Bu neden kaynaklanıyor. Yada niçin her iki cephede bu ittifak sürecinde böylesine karşılıklı açıklamalarla kafa karıştırıyor?

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: Evet haklısınız, İttifak genelde olduğu gibi , yerelde de sağlanmak zorunda ve söylenenlerin bir önemi yok. İttifak genelde yani tavanda olduğu gibi yerelde tabanda da var. MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, geçenlerde “Spil’e ay yıldızlı bayrağı asacağız” diye yaptığım söylemler sonrasında, bir açıklama yapmış ve “Şanlı Türk bayrağımız Spil’de asılı olarak duruyor" Mantıksız olarak nitelendiriyorum. ifadelerini kullanmış. Doğru Türk Bayrağı Spil dağında dalgalanıyor ama bir bayrak daha dalgalanacak oda AK Parti'nin bayrağı diyorum. Bunu laf olsun diye de söylemiyorum. AK Parti yaptı mı tam yapar. AK Parti bir işe gönül verdiğinde o işi gerçekleştirir. Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan Manisa'yı istiyor. Genel Merkezimiz istiyor. Teşkilatlarımız istiyor. AK Partiye gönül verenler istiyor. Bizde Allah'ın izniyle Manisa'yı alacağız. Bunu çok net ve kesin bir ifadeyle söylüyorum.

İşte o röportajın ana başlıkları;

Manisa'ya Belediye Başkan Adayı olacak mısınız?

Başkan Ergün, ile aranızda ciddi bir çekişme var neden?

Başkan Ergün'ü bilerek yıprattığınız söyleniyor doğrumu?

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün bir açıklama yaptı. "Tavanda ittifak var, Tabanda yok!"dedi konu hakkında ne diyeceksiniz?

İYİ Parti’nin oy oranı sizce ne olacak?

“Spil’ dağına bayrak asma mevzusu nedir ?

Bu ve bunun gibi çok konun cevabı bu röportajda...

18 NİSAN 2018

HABER ERK

HABER ERK 

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow