"Життєвий шлях героя-пілота Віталія Маркевича, захисника України"

І рік як мить, і мить - як все життя

Dec 30, 2023 - 22:56
 0
"Життєвий шлях героя-пілота Віталія Маркевича, захисника України"

ЮСУФ ІНАН - ІНТЕРВ'Ю

 "Життєвий шлях героя-пілота Віталія Маркевича, захисника України"

Розмова з Інною Маркевич, дружиною покійного Віталія Маркевича, засвідчує життєву силу та відвагу людини, яка втратила свого чоловіка через нелюдський акт агресії. Віталій Маркевич, народившись в місті Новий Калинів Львівської області, вирішив приділити своє життя служінню Україні. Вступивши до Збройних Сил, він мужньо стояв на захисті країни під час Антитерористичної операції, віддавши себе службі, сім'ї та мріям.

Зі сталою вірою в ідеали незалежності та суверенітету, Віталій показав винятковий приклад відданості. Його загибель на передовій в боротьбі за свободу залишила неувилікною рану в серцях рідних, друзів та всіх, хто цінує самовіддану службу.

Ця розмова розкриває не тільки подвиг Віталія, а й біль втрати, яку переживає Інна Маркевич, втрачаючи свого коханого чоловіка та батька свого сина. Він завжди залишатиметься в пам'яті як Герой, який віддав своє життя заради кращого майбутнього своєї країни. Його усмішка та відданість залишають незгасимий слід в серцях тих, хто його знав і поважав.

Розмова з Інною Маркевич свідчить про мужність і відвагу тих, хто стоїть на захисті своєї країни. Вона є нагадуванням про жертовну роботу військових, які не тільки боронять територію, але й залишають позитивний відбиток у серцях тих, хто їх знає і пам'ятає.

ЮСУФ ІНАН -  Хто така Інна Маркевич? Чи можете ви дати коротку інформацію? 


Інна Маркевич - Мене звати Інна , я офіцер ЗСУ, мама чудового синочка та дружина Маркевича Віталія, який загинув 11 грудня 2022 року на Донеччині.

ЮСУФ ІНАН -  Розкажіть про свого чоловіка Маркевича Віталія Вікторовича?


Інна Маркевич -Віталій народився 1 липня 1995 року в місті Новий Калинів Львівської області, тут він навчався  та проживав. Після 9 класу вступив в «Вище професійне училище». Коли в 2014 році  почалася Антитерористична операція підписав контракт з ЗСУ, та брав безпосередню участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на Донецькому та Луганському напрямку. Під час чергової ротації в частині йому запропонували вступати до університету і стати офіцером. В 2015 році вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба на спеціальність «Авіаційний транспорт», по закінченню університету ця спеціальність давала можливість обирати льотну посаду, потрібно було пройти льотну медичну комісію. Комісія була пройдена і для подальшого проходження служби  було обрано 12 окрему бригаду армійської авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка, посада - бортовий авіаційний технік, на ній він встиг прослужити лише 2 роки.

Найкращий чоловік, батько та син. Завжди усміхнений та життєрадісний. Він був, є та залишається нашим Героєм. Нам дуже сильно його не вистачає. Я його неодноразово просила знайти собі іншу посаду, але він весь час говорив: «Якщо всі будуть ховатися, хто ж буде літати?». Але знаєте, той хто сховався - зараз живий, у його дитини є батько, у дружини чоловік, а у батьків син. А мого Віталіка немає….

ЮСУФ ІНАН -  Де і як помер ваш чоловік?


Інна Маркевич - Чоловік загинув в місті Констянтинівка Донецької області, 11 грудня 2022 року російський винищувач МіГ-31 перехопив і збив їх вертоліт ракетою «повітря-повітря», разом з ним в екіпажі загинув командир вертольота підполковник Максим Федоров та  льотчик-штурман Владислав Левчук.

ЮСУФ ІНАН -  Хто повідомив про смерть вашого чоловіка?


Інна Маркевич -Так як ми навчалися разом в університеті, спочатку почали телефонувати одногрупники і запитувати: «Де Маркевич?», стало дуже дивно і я його набрала, та телефон був вимкнений. Потім дізналася, що вертоліт збили, але більше нічого не відомо. Зателефонувала колегам в частини, де Віталік був у відрядженні, на той момент ще ніхто нічого не знав, або просто не хотів говорити. Я була впевнена, що все добре і він точно живий, він нас би не залишив, але пізніше зателефонували з командування  частини почали співчувати, але я все одно надіялась…

ЮСУФ ІНАН -  Що ви відчували в той момент?


Інна Маркевич -Я не вірила,  що це могло з ним статися, я і досі не вірю  і надіюсь, що це все страшний сон, я прокинусь і він повернеться до нас додому. 

ЮСУФ ІНАН -  Де могила вашого чоловіка?


Інна Маркевич -Похований на цвинтарі села Калинів Львівської області.

ЮСУФ ІНАН - Чи очікував ваш чоловік, що Росія вторгнеться в Україну?


Інна Маркевич -Віталік між словами міг сказати, що щось на роботі таке говорять, але мене запевняв, що все буде добре і то просто паніка, мабуть не хотів, щоб я себе накручувала. Перед крайньою ротацією я читала йому новини про Бахмут, а він мені сказав: «Що там не все так просто як говорять, і там гине дуже багато наших хлопців». А коли я жартома влітку планувала поїздку на море в наш Крим, він говорив: «Ця війна ще на довго», наче б то щось знав .

ЮСУФ ІНАН - Що робив ваш чоловік, коли почалася російська окупація?


Інна Маркевич - 24 лютого мав бути перший день його відпустки, але наш сон перервав телефонний дзвінок, що почалася війна, він швидко зібрався та побіг на аеродром виконувати свої функціональні обов’язки.


ЮСУФ ІНАН -  Чи безпечний район, де ви зараз живете?


Інна Маркевич - Ми залишаємося в Львівській області, відностно безпечно, але всі мають розуміти, що на даний момент в нашій країні немає на 100% безпечного місця.

ЮСУФ ІНАН -  Як ви познайомилися з пілотом Маркевичем Віталієм Вікторовичем?


Інна Маркевич - Ми навчалися разом в університеті на одній спеціальності, але познайомилися аж на 3 курсі. Його ямочки та посмішка, зачарували і закохали в себе з першого погляду.

ЮСУФ ІНАН -  Коли ви одружилися?


Інна Маркевич - Одружилися ми будучи курсантами на 4 курсі 12 жовтня 2019 року, просто розписалися в Харкові, мали зіграти весілля влітку 2020 року після випуску, але Сovid-19 вніс свої корективи, весілля довелося скасувати.

ЮСУФ ІНАН -  Чи можете ви розповісти нам про свою сім'ю?


Інна Маркевич - Ми звичайна українська сім’я, яка мала свої плани та мрії. Між нами були саме ті ідеальні відносини, коли чоловік тобі і найкращий друг і найкращий коханець.  У нас синочок Марк, якому нещодавно виповнилося 2 рочки. В майбутньому планували ще донечку Валерію, Віталік дуже хотів.

ЮСУФ ІНАН - Ви сказали, що у вас є син. Ваш син сумує за батьком? Чи усвідомлював він відсутність батька?


Інна Маркевич - В силу свого віку він ще не повністю усвідомлює відсутність татка, але Марк дуже сумує, в квартирі є багато наших спільних фото, він час від часу бере фото і цілує чоловіка на ньому, в такі моменти моє сердце просто розривається на шматочки.


ЮСУФ ІНАН -  Ви бачили свого чоловіка уві сні?


Інна Маркевич - Так, раніше дуже часто снився, зараз рідше. Одразу після загибелі він мені снився як живий і запевняв, що з ним все добре, що він стукає в двері, так ніби він повернувся з ротації. Дуже важко після таких снів себе зібрати до купи, так як розумієш, що так більше ніколи не буде.

ЮСУФ ІНАН -  Хто був на похоронах вашого чоловіка?


Інна Маркевич - Похорони для мене були ніби в тумані, я до 40 днів все дуже смутно пам’ятаю. Точно знаю, що було багато людей з частини, друзів та  однокурсників.


ЮСУФ ІНАН -  У якому віці помер ваш чоловік?


Інна Маркевич - Чоловікові на момент загибелі було 27 років. 

ЮСУФ ІНАН -  У вас є послання до президента України пана Зеленського?


Інна Маркевич - Хочу йому побажати сили до перемоги. Хочеться, щоб всі хто загинув за Україну, загинули не дарма.

ЗАВЕРШЕНО

ЮСУФ ІНАН / ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mailgundem@sehitlerolmez.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow