TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin telefonunda ByLock mu çıktı?

Peki neden yargılanmıyor?

Apr 18, 2024 - 14:43
 0
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin telefonunda ByLock mu çıktı?

FETÖ futbol yönetimini bırakmak istemiyor… Adayın sicilini çıkardık... Hakan Şükür’ün can dostu

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için UEFA Komisyonu üyesi Servet Yardımcı’nın yanı sıra iş insanı Erdal Alkış da aday oldu. Erdal Alkış’ın FETÖ’ye destek veren tweetleri ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yönelik paylaşımları tepki çekti.

Telefonunda ByLock kullandığı tespit edilen ve kardeşi FETÖ’den yargılanan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’de sona gelindi.

Odatv, Mehmet Büyükekşi'nin TFF Başkan adaylığı dillendirildiği dönemde sicilini ortaya dökmüştü.

Mehmet Büyükekşi'nin telefonunda FETÖ'nün kullandığı ByLock uygulaması çıktığını ilk kez Odatv gündeme getirmişti. Mehmet Büyükekşi, ByLock ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

"Benim 2 telefonum var. Bir tanesi özel kalemimde duruyor. Onda bylock yüklüydü. Sıkıntılı bir durum olsa zaten, ben o kurumlarda görev yapmaya devam edemezdim"

Ayrıca eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ByLock'tan yargılandığı belge olduğunu öne sürdüğü belgeleri canlı yayında yayınlamıştı.

BAŞA BELA OLACAK PAYLAŞIMLAR

TFF’nin yeni adayları arasında UEFA Komisyon üyesi Servet Yardımcı’nın yanı sıra iş insanı Erdal Alkış da adaylığını koydu. Ancak Erdal Alkış’ın eski Twitter paylaşımları başına bela olacak türden.

17-25 Aralık sonrası FETÖ firarisi Hakan Şükür’le konuşmaları bulunan ve ona destek veren Erdal Alkış’ın FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yazılarını paylaştığı, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili nahoş paylaşımlara yorum yaptığı ortaya çıktı.

Erdal Alkış’ın 17 Ekim 2014 tarihinde “İnsanın PKK’lı olası geliyor” şeklindeki paylaşımını da sildiği görüldü.

Galatasaray ve Okan Buruk’a desteklerini sunan Erdal Alkış’ın Türkçe Olimpiyatlarına katıldığı, destek verdiği paylaşımları da bulunuyor.

Erdal Alkış’ın hedefinde Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen gibi isimler de yer alıyor.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

*

*

*

*

*

*

*

Odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow