Akçay Meydanında Dalgalanan Bayrak Ağlıyor!

CHP'li Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Akın'dan duyarlılık bekleniyor!

Apr 18, 2024 - 02:14
 0
Akçay Meydanında Dalgalanan Bayrak Ağlıyor!

Akçay Meydanında Dalgalanan Bayrak Ağlıyor!

ŞEHİTLER ÖLMEZ / AKÇAY

Balıkesir'in sevilen ilçesi Edremit'in Akçay beldesinde, meydanda gururla dalgalanan bayrağın yıpranmış hali gözlerden kaçmıyor. Karşısında Akçay Polis Karakolu'nun bulunduğu meydanda, bayrağın bu hali bölge sakinlerini derinden üzüyor.

Edremit ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıtalarının gölgesinde oturduğu bu durumu görmemesi şaşırtıcı. Meydanda dalgalanan bayrak, sanki ülkenin ve bölgenin içinde bulunduğu duygu durumunu yansıtıyor gibi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, önceki yıllarda Altınkum sahilinde benzer bir durumla gündeme gelmişti. O dönemde zabıtaların, bir şehit annesinin şemsiyesini alması tepkilere neden olmuştu. Şehit annesi, zabıtaların duyarsızlığını şu sözlerle dile getirmişti: "Ben şehit annesiyim, şehit eşiyim, subay annesiyim. Yüzlerce insan arasında benim şemsiyemi alıyorsunuz, dalgalanan bayrağın yıpranmış halini görmüyorsunuz."

Bu kez de Akçay meydanındaki yıpranmış bayrak, bölge sakinlerini ve esnafını üzmeye devam ediyor. CHP'li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın Zağnos Paşa Camii'nde şükür namazı kılması takdir toplasa da, Akçay'daki bayrağın durumu halkı hüzünlendiriyor.

Bu duyarlığın sonucunda, Edremit ve Balıkesir Belediye Başkanlıklarının bayrağı yenisiyle değiştirerek, bölge sakinlerinin ve esnafının yüzünü güldürmeleri bekleniyor. Umarız bu haber, gerekli duyarlılığı oluşturur ve yıpranmış bayrak yenisi ile değiştirilir.

*

*

*

*

*

www.sehitlerolmez.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow