Bayraklı'da işçi grevi boyut atladı: Çöp arabalarını çektiler!

Çöp arabalarını çektiler!

May 21, 2024 - 03:14
 0
Bayraklı'da işçi grevi boyut atladı: Çöp arabalarını çektiler!

Bayraklı'da işçi grevi boyut atladı: Çöp arabalarını çektiler!

Bayraklı Belediyesi'nde maaşlarındaki kesintiler nedeniyle geçtiğimiz hafta başlayan memur ve işçi eylemleri sürüyor. Belediyede çalışan memur ve işçiler, haftanın ilk günü dikkat çeken bir eyleme imza attı. Çöp kamyonlarını belediye binası önüne çeken işçiler, bina önündeki yolu kapatarak taleplerinin karşılanmaması durumunda eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

EGEPOSTASI- 31 Mart yerel seçimlerin ardından Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, işçi ve maaş kriziyle gündemden düşmedi. Bayraklı Belediyesi'nde yaşanan maaş kesintileri sebebiyle işçi ve memurlar geçtiğimiz 14 Mayıs'ta greve başlamıştı. 

YERYÜZÜ SOFRASI KURMUŞLARDI

Yemek ücretlerinin kesintiye uğramasına tepki gösteren personeller belediye binası önünde 'yeryüzü sofrası' kurarak zeytin, peynir ve simitle eylem yapmışlardı.

BELEDİYE ÖNÜNE ÇÖP ARABALARINI ÇEKTİLER 

'Yeryüzü sofrası' hamlesinin ardından personeller bugün de dikkat çeken bir hamle gerçekleştirdi. Belediye binası önünde toplanan memurlara temizlik işçileri de destek verdi.

Belediye binası önüne çöp kamyonlarını çeken işçiler bina önündeki yolu trafiğe kapadı. Yolda uzun araç kuyrukları oluştuğu görüldü.

Öte yandan işçi ve memurlar pankartlar eşliğinde “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı.

Çalışanlar kısa süre sonra yolu trafiğe açarak öğle saatlerine kadar eylemlerini sürdürdü.

'KASADA OLANI BÖLÜŞÜYORUZ' 

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ise, krizin olduğunu kabul etmeyerek, maaş kesintilerine ilişkin ise, 'kasada olanı bölüşüyoruz' demişti. 

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow