18 yıl sonra tarihi ziyaret... Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü

Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü

Jun 12, 2024 - 00:17
 0
18 yıl sonra tarihi ziyaret... Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü

18 yıl sonra tarihi ziyaret... Erdoğan, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi'nde... Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel'e iade-i ziyarette bulundu. Görüşme 2 Mayıs'ta olduğu gibi yine 90 dakika sürdü. Özel, Erdoğan'ı aracına kadar uğurladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sürecinin ardından 2 Mayıs'ta AKP Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmişti.

AKP ile CHP liderlerini 8 yıl sonra bir araya getiren 1.5 saatlik görüşmenin ardından siyasette 'normalleşme süreci' tartışması yaşandı. Görüşmeden 40 gün sonra Erdoğan, Özel'e iade-i ziyarette bulundu. Yine 90 dakika süren görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı. CHP lideri, Erdoğan'ı aracına kadar uğurladı. 

Özel'in Erdoğan'ı uğurlaması sırasında el salladığı görüldü.

Özel, Erdoğan'ın ziyaretinin ardından parti genel merkezinde partisinin kurmaylarıyla bir araya geldi. Özel'in, Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin MYK üyelerine bilgi vereceği ifade edildi.

17.30: 90 dakika süren görüşme sona erdi. 

16.25: CHP liderinin makam odasındaki görüşmeden ilk kareler geldi. Bu kez görüşmede boş koltuk olmadığı, Erdoğan'ın Türk Bayrağı'nın, Özel'in ise CHP bayrağının önündeki koltukta yer aldığı görüldü.

15.58: İki lider, fotoğraf çekiminin ardından Özel'in 12'nci kattaki makam odasına geçiş yaptı. 

15.56: Erdoğan, CHP Genel Merkezi'ne giriş yaptı. Özel, Erdoğan'ı kapıda karşıladı.   

15.51: Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'den CHP Genel Merkezi'ne doğru yola çıktı. 

15.40: Görüşmeye 20 dakika kala protokol gereği CHP Genel Merkezi önüne Cumhurbaşkanlığı forslu Türk Bayrağı asıldı. 

CHP yetkilileri parti binasına protokol kuralları gereğince Cumhurbaşkanlığı görevlileri tarafından getirilen Cumhurbaşkanlığı forslu Türk Bayrağı'nı astı.

YİNE TAN VE ELİTAŞ EŞLİK ETTİ 

Liderlerin yanında ilk görüşmedeki isimler yer aldı. Erdoğan'a AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Özel'e ise CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti. İki ismin 2 Mayıs'taki görüşmede olduğu gibi zirvede konuşulanlara dair not alması bekleniyordu. 

ERDOĞAN 18 YIL SONRA CHP'DE

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ziyarette bulunmak üzere parti genel merkezine geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezi'nin açılışı sebebiyle eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı ziyaret etmişti. 

SÖZCÜ

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow