AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı’dan Şehit Fethi Sekin Anma Mesajı

"MÜCADELEMİZ KARARLI"

Jan 6, 2024 - 15:48
 0
AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı’dan Şehit Fethi Sekin Anma Mesajı

AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı’dan Şehit Fethi Sekin Anma Mesajı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Sabah'tan Ertan Gürcaner'in haberine göre, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, terör örgütü PKK'nın 5 Ocak 2017'deki İzmir Adliyesi saldırısında hayatını kaybeden polis memuru Fethi Sekin'in 7. şehitlik yıl dönümünde anma mesajı yayımladı.

Çankırı, yazılı açıklamasında, Fethi Sekin ve Musa Can'ı rahmetle anarak Türkiye'nin savunma sanayisinde katettiği mesafeye dikkat çekti. Terör örgütlerinin dünya genelinde hedef olduğunu belirten Çankırı, hangi amaçla olursa olsun terör örgütlerinin meşru bir hedef olduğuna vurgu yaptı.

"MÜCADELEMİZ KARARLI"

Çankırı, terörle mücadeleden asla geri adım atılmayacağını belirterek, hükümetin küresel, samimi ve tutarlı bir mücadele yürüttüğünü ifade etti. Geçmişte yaşanan terör kaosunu hatırlatarak, terörün sebep olduğu acıları unutmadıklarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütlerine karşı kararlı bir duruş sergilediğini söyledi.

"ÇÖZÜLME ARTIYOR"

Çankırı, topluma kaos ve güvensizlik getirmeyi amaçlayan zalim örgütlerin Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne zarar vermek istediğini dile getirerek, örgütlerde ve onların türevlerinde çözülmenin arttığını belirtti. Yandaş yaklaşımların toplumu bölmeye yönelik olduğunu ve bu tür örgütlerin oyunlarının Türkiye'nin kararlılıkla bozulmaya devam ettiğini vurguladı.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow