Ak Parti İzmir Milletvekili İnan'dan CHP'yi karıştıracak paylaşım!

CHP'yi karıştıracak paylaşım!

Jun 11, 2024 - 04:44
 0
Ak Parti İzmir Milletvekili İnan'dan CHP'yi karıştıracak paylaşım!

Ak Parti İzmir Milletvekili İnan'dan CHP'yi karıştıracak paylaşım!

YEREL GÜN DEM / İZMİR

İzmir Milletvekili ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, eylem yapan işçilere çalışma ofisinin penceresinden el hareketiyle tepki gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a yüklendi.

Yerel seçimlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işten çıkardığı işçiler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın çalışma ofisinin önünde eylem gerçekleştirdi. Eylem sırasında işçilere ofisinden el hareketiyle tepki gösterdiği kameralara yansıyan Cemil Tugay’a AK Parti İzmir milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyüp Kadir İnan tepkisini dile getirdi.

İşçilerin haklarını demokratik ve hukuka uygun şekilde aradığını söyleyen Vekil İnan, “İzmirli emekçilere el hareketi yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a, el hareketi yaparken telefonda kimin yakınını hangi belediyede işe koyuyorsun?” sorusunu yöneltti.

İzmirli Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin torpil merkezi olduğunu iddia eden Eyyüp Kadir İnan, “Büyükşehir Belediye Başkanı haksız yere işten çıkardığı gençlerle konuşmaktan apar topar kaçıyor, yüzlerine bile bakmıyor. Emekçilerin talebine ‘elimde değil’ diye tersliyorsun ama yakınlarının taleplerine ‘evet efendim’ diyorsun” diyerek tepkisini sürdürdü.

Belediyelerde ve belediye şirketlerinde işe giren CHP’li isimlerin akrabalarının basında yer alan haberlerine sosyal medya paylaşımında örnekler veren İnan, şu isimleri paylaştı:

  • Cemil Tugay, CHP Milletvekili Veli Ağbaba'nın yeğeni Nermin Özgül'ü Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdi.
  • CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş’ın kardeşi İbrahim Özçağdaş, Konak Belediyesi’nin medya birimine getirildi.
  • CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın'ın kızı Ecem Çapın, Bornova Belediyesi'nde Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı.
  • CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın kız kardeşi Rahşan Polat, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde dün kurulan Eğitim Destekleri Şube Müdürlüğü’nün başına getirildi.
  • Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, belediyenin en büyük şirketi KARBEL’in başına Belediye Başkan Yardımcısı Burcu Uğantaş’ın eşi Koray Uğantaş’ı atadı.
  • Geçmişte Karşıyaka ve İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulunan Mustafa Evsen, Karşıyaka Belediyesi'ne bağlı Kordelion A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi olarak atandı.
  • Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya'nın eşi Damla Çelik Kaya'yı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevine getirdi.

İnan, paylaşımının devamında, “İşte güya liyakatten bahseden, gençleri önemsediğini iddia eden CHP'nin aslında nasıl kendi içine kapanık ve haksız bir yönetim sistemi kurduğunun açık örnekleri. İzmir'deki belediyelerde yaşananlar da bu zihniyetin en iyi ispatı” diyerek sözlerini noktaladı.

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan’ın bu açıklamaları, yerel yönetimlerde yaşanan tartışmalara yeni bir boyut kazandırarak İzmir’deki siyasi tansiyonu yükseltmiş durumda. Eylem yapan işçilerin taleplerinin karşılanması ve belediyeler arasındaki ilişkilerin nasıl şekilleneceği ise merakla bekleniyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow