AK Parti ve CHP arasında 'Eskinazi' polemiği: Sosyal medyadan atıştılar

 "AKP’NİN ERGEN MİLLETVEKİLİ YİNE ŞOV YAPMIŞ"

Jun 3, 2024 - 00:35
 0
AK Parti ve CHP arasında 'Eskinazi' polemiği: Sosyal medyadan atıştılar

AK Parti ve CHP arasında 'Eskinazi' polemiği: Sosyal medyadan atıştılar

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, yine hedefine Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Jak Eskinazi'yi aldı. İnan sosyal medya hesabından, "Utanman var ise bu katliamcılara sessiz kalmazsın!" ifadelerini kullandı.

EGEPOSTASI- Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Jak Eskinazi’ye yönelik suikast planı ortaya çıkmış, 7 kişi tutuklanmıştı. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, yine hedefine Jak Eskinaz'yi aldı. Sosyal medya hesabından ağır eleştirilerde bulunan İnan, "Utanman var ise bu katliamcılara sessiz kalmazsın!" dedi. 

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'tan sert yanıt geldi. Olay sosyal medya üzerinde kısa sürede karşılıklı bir tartışmaya dönüştü.

 "AKP’NİN ERGEN MİLLETVEKİLİ YİNE ŞOV YAPMIŞ"

İnan'ın açıklamalarının ardından CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat sert ifadelerle yanıt verdi. 

CHP'li Polat açıklamasında, "AKP’nin ergen milletvekili yine kendi sorumluluğunu örtmek için şov yapmış, eğer derdi gerçekten Filistin’de ki masumlar olsaydı önce İsrail’le ticareti kesmeyen ağababalarına iki kelam ederdi. Daha dün İsrail’e petrol satan bir firmayı protesto edenlerin evlerinin basılmasına ses çıkarırdı. İsrail’e yakıttan,bomba hammaddesine kadar her türlü savaş desteğini veren iktidarın vekili utanmadan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını sadece İsrail’in Fahri Konsolosu olduğu için tehdit edebiliyor, hedef gösterebiliyor. Onun dilinden söyleyelim biz de “sende utanma olsa vatandaşı hedef göstereceğine İsrail’le ticareti kesmeyenlere iki çift laf ederdin. Jak Eskinazi bu toprakların insanıdır bu topraklar için var gücüyle çalışır ve yalnız değildir" dedi. 

 "AKRABALARINI BELEDİYELERDE İŞE KOYMAKTAN KAFASINI KALDIRAMIYOR"

Polat'ın açıklamalarına İnan'dan yanıt gecikmedi. İnan, Polat'ın sözlerine,  "İşgalci İsrail'e zalimliğini haykırdık, cevap Mahir bey’den geldi. Akrabalarını belediyelerde işe koymaktan kafasını kaldıramayan Mahir bey, soykırımcı bebek katili İsrail'i savunmak sana mı düştü? Buyur git Adalet Divanı'na tutuklama kararı verilen Netanyahu'nu savun, İsrail'e daha şirin gözükürsün! Biz dışarıda İsrail ile içeride İsrail destekçileriyle mücade etmeye devam edeceğiz. Senin gibileri daha fazla rahatsız edeceğiz bunu bil. Varsın soykırım şebekesinin sözcülüğüne soyunan mahir bey rahatsız olsun"  ifadeleri ile yanıt verdi.

EGEPOSTASI.COM

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow