Ak Parti'den istifa etti, bağımsız aday oldu!

Selami Selçuk, bu dönem için aday gösterilmemişti…

Feb 18, 2024 - 02:43
 0
Ak Parti'den istifa etti, bağımsız aday oldu!

Manisa siyasetinde flaş adım! Partisi aday göstermeyince bağımsız aday oldu!

AK Parti’den Demirci Belediye Başkanlığı görevini iki dönemdir yürüten Selami Selçuk, bu dönem için aday gösterilmemişti… Selçuk’tan flaş bir hamle geldi

Türkiye’de 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde hareketli bir dönem yaşanıyor. Partiler adaylarını açıklayıp kamuoyunun huzuruna çıkarırken, ilginç gelişmeler de birbiri ardına geliyor.

Manisa’nın Demirci ilçesinde, AK Parti’den 2 dönem üst üste belediye başkanlığı görevinde bulunan Selami Selçuk, önümüzdeki yerel seçimler için aday gösterilmedi. AK Parti, Selçuk’un yerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden olan, Cumhurbaşkanlığı Hava Ulaştırma Daire Başkanlığı Uçuş Operasyon Şube Müdürü Erkan Kara’yı aday gösterdi.

Bunun üzerine mevcut başkan Selami Selçuk’tan hamle geldi. Selçuk, 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız aday olarak girme kararı aldı. Selçuk, Demirci İlçe Seçim Kurulu’na başvurusunu yaptı.

Başvurusuyla ilgili açıklama yapan Selçuk, “Demircimize dair hizmetlerimizi ve projelerimizi devam ettirmek için, belediye başkan adaylık başvurumuzu Demirci İlçe Seçim Müdürlüğüne yaptık. Rabbim, bizler ve Demircimiz için hayırlısını nasip eder inşallah. Dua ve destekleriniz temennisiyle” ifadelerini kullandı.

MANİSA KULİS HABER

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow