AKP, İstanbul'da Mevcut Başkanlarla Devam Edecek İddiasıyla Gündemde

Küçükçekmece’de Aziz Yeniay, Bakırköy’de Ali Talip Özdemir sürpriz aday

Jan 20, 2024 - 02:02
 0
AKP, İstanbul'da Mevcut Başkanlarla Devam Edecek İddiasıyla Gündemde

AKP, İstanbul'da Mevcut Başkanlarla Devam Edecek İddiasıyla Gündemde

YEREL GÜNDEM / İSTANBUL

Gazeteci Hasan Basri Akdemir'in haberine göre, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), İstanbul'da sadece üç ilçe dışında mevcut belediye başkanlarını tekrar aday gösterecek. Bugün yapılacak açıklama ile birlikte AKP'nin İstanbul ilçe belediye başkan adayları netlik kazanacak.

KRT TV yazarı Hasan Basri Akdemir, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, üç ilçe dışında mevcut belediye başkanlarını tekrar aday gösterme kararı aldığını iddia etti.

Akdemir'e göre, tekrar aday gösterilmeyecek isimler arasında Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin bulunuyor.

Gazeteci Akdemir, AKP'nin Bakırköy'de Ali Talip Özdemir'i, Küçükçekmece'de ise Aziz Yeniay'ı aday göstereceğini öne sürdü.

Akdemir, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Yarın AK Parti’de Arnavutköy, Sultanbeyli ve Bayrampaşa haricinde mevcut ilçe belediye başkanlarıyla 'devam' kararı alındı. Bu 3 ilçenin ikisinde ilçe başkanları aday olacaklar. Küçükçekmece’de Aziz Yeniay, Bakırköy’de Ali Talip Özdemir sürpriz adaylar olarak açıklanacak."

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow