Aslanoğlu’ndan Tugay’a Destek, Saygılı’ya Çağrı

Saygılı’ya Çağrı

May 30, 2024 - 03:23
 0
Aslanoğlu’ndan Tugay’a Destek, Saygılı’ya Çağrı

Aslanoğlu’ndan Tugay’a Destek, Saygılı’ya Çağrı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İZBAN çağrısına destek verdi. Tugay, İZBAN'da ortaklığın beklendiği gibi çalışmadığını ifade ederek, iki başlılığın ortadan kalkması gerektiğini ve “devralabiliriz veya devredebiliriz” şeklinde bir çözüm önerisinde bulunmuştu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın teklifine destek vererek, mevkidaşı AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’ya seslendi. Aslanoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Siyaset çözüm üretmektir. Üretilen çözümlere destek vererek, ortak akılla, İzmirimizin daha iyiye gitmesi için birlikte başarabiliriz.”

Aslanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İZBAN hakkındaki çağrısının İzmir için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Aslanoğlu, İZBAN'ın çok önemli bir ulaşım sistemi olduğuna dikkat çekerek, kuruluş aşamasında yerel ve genel iktidarın anlamlı bir ortaklık ve örnek bir iş birliği sergilediğini, bu iş birliğinin İzmir tarihinde hep hatırlanacağını söyledi. Bu iş birliği için hükümete ve büyükşehir belediyesine İzmirliler adına teşekkür eden Aslanoğlu, ortak işletmede problemlerin hızlı çözümünün çok zor olduğunu ifade etti.

“Ortak karar mekanizmaları içeren bu sistemde işler yavaşlıyor, sorunlar büyüyor. Bu İzmirlilerin sorunu. Bu işte partizanlık yapılmaz. Hem CHP hem de AKP İzmir’in çıkarı için birlikte hareket ederek, ortak bir kararla bu ortaklığı sonlandırmalı.”

Aslanoğlu, bu kararın kentin çıkarı için verilmiş ortak bir karar olarak İzmirlilerin takdirini kazanacağını vurguladı. Zaman zaman ulaşımda ve istasyonlarda yaşanan sıkıntıların ortadan kalkmasının, yıllardır yapılmayan sinyalizasyon sisteminin kurulmasının ve teknolojik olarak sistemin sürekli olarak gelişmesinin sağlanacağını belirtti.

“Bu işi sığ siyasetle boğmadan, tartışma çıkarmadan birlikte çalışarak başarabiliriz. Sayın mevkidaşım AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da bu işte İzmir’in yararını gözetecektir. Bilal bey ‘İzmir’in çıkarları için Ankara’ya birlikte gideriz’ demişti. Bilal bey de tamam derse, Ankara’ya birlikte gidelim. Ortak bir heyetle, İzmir’in çıkarı, İZBAN’ın daha verimli çalıştırılması için herkesi ikna edelim. İZBAN’ın başında kurulan ortaklığı, şimdi İZBAN’ı sorunsuz işletmek için yapalım.”

Aslanoğlu’nun bu çağrısı, İZBAN’ın daha verimli ve sorunsuz çalışması için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. İzmir’in çıkarları için iki partinin iş birliği yaparak, çözüm üretme sürecine katkıda bulunmaları bekleniyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow