Bahçeli: Hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceğiz

Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundu.

May 27, 2024 - 15:46
 0
Bahçeli: Hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceğiz

Bahçeli: Hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceğiz

MHP lideri Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde, Sinan Ateş suikastı iddialarıyla ilgili, "Kirli oyunları bozuyoruz. Dünün ülkücü katillerinin savunma yapması yutturmacadır. Haksız iddialarda bulunanlar mahkemede dinlenmeli. Belgeler mahkemeye sunulmalıdır. Hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceği" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İman ve inancıyla çelikleşen, irade ve idealleriyle çevikleşen, tehdit ve tehlikeler karşısında çelişkiye düşmeyen, korkuya ve korkuluklara eyvallah etmeyen, haklı ve meşru mücadelede hayatını ortaya koymaktan çekinmeyenlerin ortak unvanı tarih boyunca ‘kahramanlık’ olarak isimlendirilmiştir. Destan oldular, dilden anlatıldılar.

Dünün ülkücü katillerinin ülkücü savunması yapması tam bir yutturmacadır. Elinde ve vicdanında kan bulunanlarla kesinle hesaplaşacağız.

Halk TV, Now ve Sözcü olmak üzere, itibar cellatlarına soyunan, kimler varsa mahkemede dinlenmelerini, bilgi ve belgelerini mahkemeye sunmalarını istiyoruz. Bu konuda başvuruyu en kısa sürede yapacağız. Hesaplaşacağız kesinlikle helalleşmeyeceğiz.

KARAR

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow