Balçova Belediyesi'nin Cevap Gecikmesi ve Agamemnon A.Ş. İle İrtibat Konusu

Agamemnon A.Ş.'nin yetkilisinin ise Belediye Başkanı Fatma Çalkaya olduğu belirtilmiştir.

Nov 28, 2023 - 23:43
 0
Balçova Belediyesi'nin Cevap Gecikmesi ve Agamemnon A.Ş. İle İrtibat Konusu

Balçova Belediyesi'nin Cevap Gecikmesi ve Agamemnon A.Ş. İle İrtibat Konusu

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Gaze-temiz.com sitesinden Nivent Kurtuluş'un paylaştığı habere göre, Balçova Belediyesi'ne 2017 tarihinde Cimer üzerinden sorulan sorulara, tam 4 yıl sonra aynı cevabın verildiği ortaya çıkmıştır. İlk başvuruya Balçova Belediyesi tarafından verilen cevap, detaylı bilgilerin Agamemnon A.Ş. tarafından alınabileceği yönündeydi. Ancak, bu cevap yetersiz bulunarak sorular tekrarlandığında, aynı cevabın tekrarlandığı görülmüştür.

Balçova Belediyesi'nin Cimer başvurusuna tam 4 yıl sonra verdiği cevapta, yine Agamemnon A.Ş. ile iletişime geçilmesi gerektiği ifade edilmiştir. Agamemnon A.Ş.'nin yetkilisinin ise Belediye Başkanı Fatma Çalkaya olduğu belirtilmiştir.

Bu durum, Balçova Belediyesi Meclisi'nin 2019 tarihli kararına dayanarak, Agamemnon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'nın atanmasını içeren bir karar almış olduğu bilgisini içermektedir.

Nivent Kurtuluş, bu durumu "Yoksa Yetkisiz Yetkili mi?" şeklinde sorgulayarak, Agamemnon A.Ş.'nin yetkilisi olan Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'nın bu konudaki yetkisinin açıklığa kavuşturulmasını talep etmektedir.

Ayrıca, Kurtuluş'un belediye ile ilgili sorduğu soruların, Balçova Belediyesi tarafından Agamemnon A.Ş. üzerinden cevaplanması talep edilmektedir. Bu sorular arasında belediye sınırlarındaki reklam alanlarının kiralanması, ödeme miktarları, daha önce yapılan ihaleler ve elenmeler, teknik şartnamelerin eksik olması gibi konular bulunmaktadır.

Nivent Kurtuluş, daha önceki beklentilerinin karşılanmaması ve sürecin uzun sürmesine rağmen, sabırla sorularını tekrarlayarak, kaç yıl sonra cevap alacağını merak etmektedir. Şimdi tekrarlanan soruların ve taleplerin Balçova Belediyesi tarafından nasıl karşılanacağı beklenmektedir.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow