Barış Erel, Bayraklı Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

"Bayraklı İçin Değişim, Dönüşüm ve Yenilenme Yolculuğuna Çıktık"

Dec 1, 2023 - 20:45
 0
Barış Erel, Bayraklı Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

Barış Erel, Bayraklı Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Mart 2024'te gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı süreci devam ederken, CHP İzmir örgütünün ve iş dünyasının tanıdığı isimlerden Barış Erel, Bayraklı ilçe belediye başkanlığı için adaylık dosyasını CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin'e teslim etti.

Barış Erel, Cumhuriyet Halk Partisi'nde geçmişte Karşıyaka ve Bayraklı gençlik kolları başkanlığı ile ilçe ve il başkanlığında önemli görevler üstlenmiş, aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Sanayi Bölgelerinde uzun yıllar görev almış bir isimdir.

Adaylık başvurusu öncesinde konuşan Erel, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve İzmir'in bir evladı olarak yola çıktım. Karar, önce partimin, sonra da Bayraklı halkının olacaktır" dedi. Erel, adaylık sürecine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Bayraklı İçin Değişim, Dönüşüm ve Yenilenme Yolculuğuna Çıktık"

Hayatı boyunca örgütlü çalışmaya ve önemli kararlar aşamasında örgütüne, ailesine, ve iş dünyasındaki dostlarına danışarak yol alan birisi olduğunu belirten Erel, "Bayraklı benim yuvam. Evim, ailem, dostlarım ve partili yoldaşlarımla birlikte aldığımız kararla, Bayraklı Belediye Başkanlığı adaylığına giden süreci dosyamı ilçe başkanlığımıza vererek resmen başlatmış bulunmaktayım. Bu yolda çok heyecanlı ve hazırlıklıyım. Yıllarca adalet, eşitlik, emek, kadınlar, gençler, çocuklar ve Sivil Toplum Kuruluşları için verdiğimiz mücadeleyi şimdi başka bir aşamaya taşımaya kararlıyım" şeklinde konuştu.

"Kentin Tüm Yoksullarına, İşsizlerine, Güvencesizlerine Sahip Çıkacağız"

Erel, Bayraklı'da yaşayan tüm toplumsal kesimlerin yaşam, eşitlik, emek, barınma, beslenme ve örgütlenme hakkını birlikte savunacaklarını ifade ederek, "Tüm farklılıkları kucaklayacağız. Kentin tüm yoksullarına, işsizlerine, güvencesizlerine birlikte sahip çıkacağız. Krizlerin değil, çözümlerin konuşulduğu bir yerel yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Hesap verebilir, denetlenebilir, şeffaf, katılımcı süreçleri işleten, denge denetleme mekanizmalarını etkinleştiren, ölçme değerlendirmeden en iyi şekilde yararlanan canlı ve diri bir kurumsal yapı kuracağız. Kendi kaderini kendi tayin eden bir kent yaratacağız" dedi.

Barış Erel Kimdir?

Barış Erel, 1974 doğumlu olup, aslen Erzurumlu olmasına rağmen 35 yıldır Karşıyaka ve Bayraklı'da yaşamaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi'nde Acil Durum ve Afet Yönetimi programını bitirmiştir. İş hayatına Doğan Holding'in turizm ve medya iştiraklerinde görev alarak başlamış, son olarak Hürriyet Gazetesi'nin Ege Bölge Temsilciliği'nden Grup Müdürü olarak ayrılmıştır. Aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Erel, Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunmuş ve çeşitli başarılar elde etmiştir. Aynı zamanda spor ve sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak yer almaktadır.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow