Bella ve Gigi Hadid'den Filistin'e 1 Milyon Dolarlık Bağış

Filistin kökenli ünlü kardeşler dünyayı duygulandırdı!

Jun 2, 2024 - 23:50
 0
Bella ve Gigi Hadid'den Filistin'e 1 Milyon Dolarlık Bağış

Bella ve Gigi Hadid'den Filistin'e 1 Milyon Dolarlık Bağış

YEREL GÜNDEM / FİLİSTİN

Moda dünyasının en çok aranan isimlerinden Gigi Hadid ve Bella Hadid, insani yardım çalışmaları kapsamında Filistin'e 1 milyon dolar bağışladı. Filistin kökenli ünlü kardeşler, çatışmalardan etkilenen çocuklara ve ailelere yardım etmek amacıyla bu anlamlı katkıyı sağladı. 2 Haziran 2024 tarihinde yapılan bu cömert bağış, dört insani yardım kuruluşu arasında eşit olarak dağıtılacak.

Bağıştan yararlanacak kuruluşlar arasında yer alan HEAL Palestine, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Filistin'i iyileştirmek için cömertçe bağış yapan Bella Hadid ve Gigi Hadid'e, Gazze'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. Bu bağış, Gazze'deki çatışmaların etkilerini azaltmak için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bella Hadid, geçmişte de Filistin'e destek çağrılarında bulunmuş ve Gazze'de ateşkes talep etmişti. Ünlü model, Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen 77. Cannes Film Festivali'ne katılımı sırasında, Filistin direnişinin sembolü haline gelen kefiyeden yapılma elbisesi ile dikkat çekmişti. Bu tavrı nedeniyle çeşitli tepkiler alsa da, Bella Hadid Filistin'e olan desteğini sürdürmekten geri durmadı.

Hadid kardeşlerin bu son bağışı, Filistin'deki insani krizlere dikkat çekmek ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak amacıyla yapılan önemli bir girişim olarak öne çıkıyor. Modellik kariyerlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önem veren Gigi ve Bella Hadid, bu duyarlılıkları ile takdir topluyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow