Buğra Gökce: "Benim Özgül Ağırlığım Var, Kimsenin Adamı Değilim"

Buğra Gökce, 'İmamoğlu'nun adamı' eleştirileri 'yakışıksız'

Dec 12, 2023 - 22:28
 0
Buğra Gökce: "Benim Özgül Ağırlığım Var, Kimsenin Adamı Değilim"

Buğra Gökce: "Benim Özgül Ağırlığım Var, Kimsenin Adamı Değilim"

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Buğra Gökce, 'İmamoğlu'nun adamı' eleştirilerini 'yakışıksız' bulduğunu ve kimsenin adamı olmadığını söyledi.

YEREL GÜNDEM / İZMİR

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları arasında güçlü isimlerden olan Buğra Gökce, Yenigün Genel Yayın Yönetmeni Hakan Dirik'in de aralarında bulunduğu bir grup gazeteciyle bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Gökce, "İthal aday" benzetmesini üzerine alınmadığını belirterek, "İzmir'de gitmediğim köy yok" diyerek kentle ilişkisini detaylarıyla anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki görevini "İstanbul'da ihtisas yaptım" sözleriyle değerlendiren Gökce, İzmir'i iyi bildiğini ve sorunları çözebilecek birikime sahip olduğunu vurguladı.

Ayrıca, Gökce, CHP kurultayının ardından İzmir delegasyonunun etrafında toplandığını ve aday adaylığı sürecinin nasıl geliştiğini paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yakınlığı üzerinden yapılan eleştirilere "terbiyesizce" diyen Gökce, kimsenin adamı olmadığını ve kendi özgül ağırlığına sahip olduğunu ifade etti.

Adaylık sürecinde görüştüğü isimler arasında eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP'nin etkili isimlerinden Alaattin Yüksel'in olduğunu belirten Gökce, İzmir'de ileri gitmesi durumunda aday arayışı olmayacağını savundu.

Gökce ayrıca, İstanbul'dan döndükten sonra İzmir'i belediyecilik açısından nasıl bulduğu sorusuna, "Tunç Başkan’a haksızlık etmek istemem. Çok ileri gitmiş şeyler olsa bir aday arayışı olmaz. Daha iyisini yapabileceğimi düşündüğüm için buradayım. Zamanın ruhunda daha iyi yapacağımı düşünüyorum" şeklinde yanıt verdi.

Gökce'nin aday olması durumunda mevcut başkan Tunç Soyer ile ilişkisine ilişkin sorulara, "Parti terbiyem gereği yaşadıklarım bende kalır" yanıtını veren Gökce, İzmir'deki belediyelerin sorumluluklarını ve tasarruflarını da açıkladı.

Son olarak, Gökce'nin adaylığı durumunda ilçe belediyelerine ilişkin tasarrufuna dair yalnızca Bergama Belediye Başkan aday adayı Mehmet Gönenç'in ismini dillendirdiği ve parti içindeki çekişmelere taraf olmayacağını belirttiği vurgulandı.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow