CHP Foça'da Beklenmedik Gelişme: Başkan ve 8 Yönetici İstifa Etti!

Başkan ve 8 Yönetici İstifa Etti!

Feb 21, 2024 - 00:55
 0
CHP Foça'da Beklenmedik Gelişme: Başkan ve 8 Yönetici İstifa Etti!

CHP Foça'da Beklenmedik Gelişme: Başkan ve 8 Yönetici İstifa Etti!

YEREL GÜNDEM / İZMİR

31 Mart Yerel Seçimleri'ne yönelik hazırlıkların sona erdiği bu hassas süreçte, CHP Foça'da şok bir istifa dalgası yaşandı. İlçe Başkanı Esen Çeşmesi ve ilçe yönetiminden 8 kişi, genel merkezin aday belirleme yöntemine ve belediye meclis üyeliği listesine tepki göstererek görevlerinden istifa etti.

Yüksek Seçim Kurulu'nun listelerin teslimine ilişkin son günlerde yaşanan bu istifalar, parti içinde ciddi bir krize neden oldu. İlçe Başkanı Esen Çeşmesi'nin istifasının yanı sıra, Işık Ergin, Poyraz Aksoy, Hasan Ercan, Birtan İskit, Meryem Ertürk, Ayla Gülay, Nevin Acar ve Fahrettin Elvanlar gibi önemli isimlerin de istifa etmesiyle ilçe yönetimi adeta çöktü.

15 kişilik yönetimdeki bu büyük değişim, CHP Foça'da ciddi bir boşluğun ortaya çıkmasına yol açtı. Parti içindeki bu istifa dalgasının arkasında yatan nedenler henüz net olarak açıklanmazken, istifaların ardından yarın bir basın açıklaması yapılacağı belirtildi.

Bu istifaların, CHP Foça'nın yerel seçimlerdeki stratejilerini ve aday belirleme sürecini nasıl etkileyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor. Özellikle bu dönemde yaşanan bu tür istifalar, parti içindeki dengeleri değiştirecek nitelikte olabilir. Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow