CHP Genel Merkezi endişeli... Cemil Tugay nerede

CHP Genel Merkezi’nde endişe yarattı.

Feb 8, 2024 - 22:00
 0
CHP Genel Merkezi endişeli... Cemil Tugay nerede

CHP Genel Merkezi endişeli... Cemil Tugay nerede

CHP’nin İzmir adayının Cemil Tugay’ın seçimlere az bir süre kalmışken pasif bir görüntü vermesi CHP Genel Merkezi’nde endişe yarattı.

Türkiye nefesini tuttu 31 Mart Yerel Seçimlerinde özellikle büyükşehirlerde yaşanacak seçim yarışının sonucu merak ediyor. Bu yarışın kritik ayağı ise İzmir’de gerçekleşecek. Fakat CHP’nin İzmir adayının Cemil Tugay’ın seçimlere az bir süre kalmışken pasif bir görüntü vermesi CHP Genel Merkezi’nde endişe yarattı.

Tunç Soyer’den vazgeçen CHP Parti Meclisi İzmir için iradesini Cemil Tugay’dan yana kullanmıştı. Tugay’ın ismi parti içerisinde eski kadrolar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP’nin “Değişim” diyerek seçilen yeni lideri Özgür Özel’e yönelik eleştiriler varken alınan bu kararın ardından Özgür Özel, “CHP'deki değişimi merak edenler, İzmir listesine baksın” demişti.

Ancak Özel’in adayı Cemil Tugay’ın seçim kampanyasına hızlı bir giriş yapmaması parti içerisinde “endişelere” neden oldu. Cemil Tugay ismine soğuk baktığı iddia edilen İzmir İl Örgütü’nün de seçim yarışına fazla asılmaması dikkat çekerken rakiplerinin beraber poz vermesi kulisleri hareketlendirdi.

Öyle ki AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğinin düzenlediği toplantıda yan yana oturarak fotoğraf vermişti.

Odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow