CHP, İzmir'de Tunç Soyer İle Yola Devam Kararı Aldı

İmamoğlu Özel çatışması bitti mi?

Jan 17, 2024 - 00:55
 0
CHP, İzmir'de Tunç Soyer İle Yola Devam Kararı Aldı

CHP, İzmir'de Tunç Soyer İle Yola Devam Kararı Aldı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından yapılan açıklamada, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterileceği bildirildi. Eskişehir'de ise uzun yıllardır görev yapan Yılmaz Büyükerşen'in önerisi doğrultusunda belediye genel sekreteri Ayşen Ünlüce aday gösterildi.

Odatv'nin edindiği bilgilere göre CHP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak mevcut başkan Tunç Soyer'i gösterme kararı aldı. İzmir'de uzun yıllardır CHP'nin yönetiminde bulunan yerel yönetimin devam etmesine yönelik alınan bu karar, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Aydın, ve Hatay gibi büyük şehirlerde de mevcut başkanların yeniden aday gösterilmesiyle paralellik gösteriyor.

İzmir, CHP'nin uzun süredir elinde bulunan bir belediyecilik geleneğine sahip, ve partinin tercihiyle Tunç Soyer'in liderliğindeki yönetimin devam etmesi bekleniyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow