CHP Lideri Özgür Özel, Yerel Seçim Stratejisini Açıkladı: Anket Ayarı

"Önseçimden vazgeçmek diye bir şey yok. "

Nov 27, 2023 - 09:50
 0
CHP Lideri Özgür Özel, Yerel Seçim Stratejisini Açıkladı: Anket Ayarı

CHP Lideri Özgür Özel, Yerel Seçim Stratejisini Açıkladı: Anket Ayarı

YEREL GÜNDEM  /ANKARA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Özgür Özel, İstanbul'da düzenlenen CHP il başkanları toplantısının son gününde yerel seçim stratejisini açıkladı. Özel, üç büyükşehir belediye başkan adayı dışında herhangi bir aday için verilmiş bir söz olmadığını belirterek, aday belirleme sürecinde memnuniyet anketleri yapacaklarını duyurdu.

Özel'in açıklamalarına göre, yerel seçim stratejisi kapsamında yedi farklı birim tarafından yapılacak anketler, elektronik ortamda ve yapay zeka kullanılarak değerlendirilecek. Bu anket sonuçlarına göre, kazanacak adaylar arasında kadın adaylara öncelik verileceğini ifade etti. Birden çok adayın kazanması durumunda ise kararın örgütleriyle birlikte alınacağını belirtti.

Özel, konuşmasında, "Başarmaya mecbur olduğumuz bir süreci yöneteceğiz. Üç büyükşehir adayımız dışında kimseye verilmiş bir sözüm yok" dedi. Örgüt denetiminde önseçim vurgusu yaparak, "Önseçimden vazgeçmek diye bir şey yok. Aday belirlenirken doğru yöntem, önseçim diyorsanız bu olacak. Ön seçimden bir adım geri atmadık, atmayacağız da" ifadelerini kullandı.

CHP kaynaklarına göre, önseçimlerin nerede yapılacağını belirlemek için tek bir kriterin olmadığı, CHP'nin yönetimindeki belediyelerin çoğunda memnuniyet anketi, diğer partilerin yönetimindeki belediyelerin büyük kısmı için ise önseçim yapılacağı belirtildi. Ayrıca, belediye meclis üyelikleri için CHP'nin yönettiği ve belirli nüfus büyüklüğünün üzerindeki ilçelerde fermuar sistemli önseçim planlandığı ifade edildi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow