CHP Menemen Aday Adayı Sönmez: Betona para gömmeden Menemen’i güzelleştireceğiz

“MENEMEN HALKINDAN FİKİR ALARAK İLERLEYECEĞİZ”

Nov 19, 2023 - 01:44
 0
CHP Menemen Aday Adayı Sönmez: Betona para gömmeden Menemen’i güzelleştireceğiz

CHP Menemen Aday Adayı Sönmez: Betona para gömmeden Menemen’i güzelleştireceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Mustafa Kemal Sönmez basınla bir araya geldi ve süreçten bahsetti. Sönmez, “Menemenli olmak demek Menemen’e bir çivi çakmayı hayal etmek” dedi.

MEMDUH GÜNEY-EGE TELGRAF-Cumhuriyet Halk Partisi’nde Menemen Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Mustafa Kemal Sönmez basın mensuplarıyla bir araya geldi. Menemen’de doğmuş ve büyümüş olan Sönmez, “Burada doğup büyümek Menemenli olmakla eş değer değil. Menemenli olmak demek Menemen’e katma değer sağlamak Menemen için bir çivi çakmayı hayal etmek demek” dedi.

“YANLIŞLARI GÖRDÜM DAHA İYİ YAPABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”


Menemen’de nelerin yapılmayacağını çok iyi biliyoruz diyen Sönmez, “Bugün bir yola çıktık. Biz bu işe talip olduysak demek ki daha iyi işler yapmak için yola çıktık. Onların yanlışlarını görüyoruz bu da bize yapmamamız gerekenler için kılavuz oluyor” ifadelerini kullandı. Son iki yıldır Menemen’de arazilerin satıldığına değinen Sönmez, “Tabi ki satılabilir. Satıldıktan sonra bu paralarla yatırımlar yapılabilir. Fakat bence Menemen halkının bu konuyla ilgili bilgilendirilmesi gerekir. En azından ben böyle bir işe kalkıştığımda kimse böyle bir durumla karşılaşmayacak. Onun haricinde Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bizim arkadaşımızdır benim ağabeyimdir. Ben yanlışları gördüğüm ve daha iyi yapacağımı düşündüğüm için bu yola çıktım” diye konuştu.

“MENEMEN’İ RÖGAR KAPAKLARINA KADAR BİLİRİM”


Aday adaylığı sürecinde olduğunu ancak hayalinin belediye başkanı olmak olduğunu söyleyen Sönmez, “Menemen’i rögar kapaklarına kadar bilirim. Bugün yapan arkadaşlardan daha iyi şeyler yapacağıma inanıyorum. En azından üstüme vazife olmayan işleri belediye kasasına yüklemeyeceğim. Kurumlar arası iletişimle birçok işin yükünü belediyenin sırtından almalıyız. Bugün Menemen Belediyesi’nin bütçesi düşük bir bütçe. Ben eski bir belediyeciyim bu işi de iyi bilirim. Menemen Belediyesi’nde son bir buçuk yıldır beş, altı milyar TL’lik işler yapıldı. Bu işler arazi satışlarıyla oldu. Ancak burada başka sıkıntılar var. Başını bir çatının altına sokamayacak insanlar var. Bugün o satılan arazilerin parasıyla 2+1, 5500 tane konut yapılabilir biz bunu hesapladık” dedi.

“MENEMEN HALKINDAN FİKİR ALARAK İLERLEYECEĞİZ”


Sönmez, “Menemen, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yönetimine geçti ve bugün geldiği noktada daha talihsiz süreçler yaşıyor. Belediye yönetiminde sayısını bilmediğimiz başkan yardımcıları sayısını bilmediğimiz belediye işçileri var. Biz bunları yapmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak çıktığım bu yolda herkesin fikrini alarak ilerleyeceğim. Çarşıda, pazarda eşten dosttan Menemen’de yaşayan 216 bin kişiden fikir alacağız” ifadelerini kullandı.

“BETONA PARA GÖMMEDEN”
Menemen halkının desteğini alacağından emin olduğunu söyleyen Sönmez, “Projelerimi aday adaylığından adaylık sürecine geçtiğimizde sizlerle paylaşacağım. Hepsi birbirinden güzel katma değer sağlayan betona para gömmeden yeşille kentleşerek Menemen’i büyütecek projeler” dedi.


Kaynak: EGE TELGRAF

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow