CHP'den yeni seçilen belediye başkanlarına talimat!

Atamalarla ilgili görüş alışverişinde bulunulacak

Apr 9, 2024 - 06:01
 0
CHP'den yeni seçilen belediye başkanlarına talimat!

CHP'den yeni seçilen belediye başkanlarına talimat!

YEREL GÜNDEM / ANKARA

CHP, belediye başkanlarına yazı göndererek belediyedeki üst düzey atamalarda genel merkezden görüş alınmasını isterken, parti tarafından yeni bir bilgilendirme yazısı paylaşılana kadar, hiçbir anket ve araştırma şirketiyle anlaşma yapılmaması, bu şirketlerle abonelik işlemi gerçekleştirilmemesinin önem taşıdığı belirtildi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke'nin imzasıyla 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından seçilen belediye başkanlarına yazı gönderildi.

Anket uyarısı

Yazıda, yerel seçimlerde gösterdikleri başarıdan dolayı belediye başkanları tebrik edildi. Yönetilecek belediyelerde, performans değerlendirmesi, başarı karnesi çıkarma ve belediye faaliyetlerini belli bir standardın üzerinde tutmak için merkezi bir sistem hayata geçirileceği belirtilen yazıda, parti tarafından yeni bir bilgilendirme yazısı paylaşılana kadar, hiçbir anket ve araştırma şirketiyle anlaşma yapılmaması, bu şirketlerle abonelik işlemi gerçekleştirilmemesinin önem taşıdığı belirtildi.

Atamalarla ilgili görüş alışverişinde bulunulacak

Yazının devamında atamalarda ilgili  "Yine bu çerçevede, Türkiye'nin dört bir yanında görevi devraldığımız belediyelerimizin iletişim ve kamuoyuyla bilgi paylaşımı süreçlerini partimiz genel merkezi ile eşgüdüm içinde yürütmesi gerekmektedir. Aynı şekilde, belediye üst yönetiminde, belediye şirketlerinde ve iştiraklerde gerçekleştirilecek yönetici ve uzman kadro atamaları ile belediye başkan yardımcısı atamalarının Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığımız ile görüş alışverişinde bulunarak karara bağlanması önem taşımaktadır." denildi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow