CHP'li başkan yardımcısından flaş açıklama: Erken genel seçim olacak mı?

CHP’nin yeni yönetimi

Nov 20, 2023 - 00:17
 0
CHP'li başkan yardımcısından flaş açıklama: Erken genel seçim olacak mı?

CHP'li başkan yardımcısından flaş açıklama: Erken genel seçim olacak mı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Niğde’de yaptığı açıklamada, CHP’nin yeni yönetiminin genç ve dinamik olduğunu, yerel seçimlerde başarılı olacaklarını ve bunun da erken genel seçimin önünü açacağını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Niğde’de partisinin teşkilatını ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adem, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın demokratik bir havada gerçekleştiğini, yeni yönetimin genç ve dinamik kadrolardan oluştuğunu, yerel seçimlerde başarılı olacaklarını ve bunun da erken genel seçimin kapısını aralayacağını söyledi.

CHP’nin yeni yönetimi

Adem, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın 23-24 Ekim tarihlerinde Ankara’da yapıldığını hatırlattı. Kurultayda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in güven tazelediğini ve Parti Meclisi ile Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) oluşturduğunu belirtti. Adem, yeni yönetimin konusunda uzman ve gündemi yakından takip eden genç isimlerden oluştuğunu, yaş ortalamasının 43 olduğunu, kadın ve gençlik kotasının da dikkate alındığını ifade etti. Adem, yeni yönetimin CHP’ye ve Türkiye’ye umut aşıladığını, değişimle birlikte herkesin heyecanlandığını ve motive olduğunu kaydetti.

Yerel seçimlerde hedef

Adem, 26 Mart 2023’te yapılacak olan yerel seçimlere de değindi. CHP’nin yerel yönetimlerde başarılı bir performans sergilediğini, halkın güvenini kazandığını, belediyelerin hizmet kalitesini artırdığını ve sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçirdiğini vurguladı. Adem, yerel seçimlerde ellerindeki 11 büyükşehir belediyesini koruyacaklarını, bunun yanında en az 4 büyükşehri daha alacaklarını, birçok ilçe ve belde belediyesini de kazanacaklarını iddia etti. Adem, CHP’nin yerel seçimlerde zaferle çıkacağını ve bunun da Türkiye’nin geleceği için önemli bir adım olacağını dile getirdi.

Erken genel seçim beklentisi

Adem, yerel seçimlerden sonra erken genel seçime gidileceğine inandığını da sözlerine ekledi. Adem, CHP’nin yerel seçimlerde elde edeceği başarının, iktidar partis

9 EYLÜL

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow