CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kimin mülkünü satıyor?

CHP'li Başkan giderayak ne ihalesi yapıyor?

Mar 27, 2024 - 00:02
Mar 27, 2024 - 00:03
 0
CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kimin mülkünü satıyor?

CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kimin mülkünü satıyor?

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Gaze-temiz.com'da Nivent Kurtuluş'un haberine göre; Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, satış ihalesine çıkan taşınmaz mallarla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İhaleye yönelik olarak gelen iddialar, Başkan Gümrükçü'nün saç ektirdiği yönündeydi, bu iddialar karşısında belediye yetkilileri sessizliğini korurken, halk arasında şaşkınlık ve tepkiyle karşılandı.

Çiğli Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, çeşitli mahallelerde bulunan ve konut olarak kullanılan taşınmaz malların satışı için ihaleye çıkılacağı belirtildi. Ancak, bu ihale öncesinde gelen iddialar, Başkan Gümrükçü'nün saç ektirdiği yönündeydi. Bu iddialar, belediyenin resmi açıklamasıyla ne doğrulanmış ne de yalanlanmış durumda.

İhaleye ilişkin detaylar ise şu şekilde:

Yukarıda ayrıntısı belirtilen Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmaz malların tamamı 2886 sayılı Devlet İhale Yasası kapsamında 04/04/2024 Perşembe günü tabloda belirtilen saatlerde Çiğli Belediyesi Encümen Salonunda Açık Teklif Usulü yöntemiyle satışı yapılacaktır. 

*

Sıra No: 1 Mahalle: Buca Vasfı: Konut Ada: 22443 Parsel: 3 Blok No: A5 Kat No: 5 Bağımsız Bölüm No: 53 Muhammen Satış Bedeli: 4.300.000,00 TL Geçici Teminat: 129.000,00 TL İhale Saati: 11.00

Görüldüğü gibi, çeşitli mahallelerde bulunan konut nitelikli taşınmazların satışı için ihale yapılacak ve ihale tarihi 04/04/2024 Perşembe günü olarak belirlendi.

Ancak, bu ihale öncesinde gelen iddialar, belediye yönetimini ve Başkan Gümrükçü'yü zor durumda bırakmış durumda. İhale sürecinin nasıl etkileneceği ve iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise merak konusu olarak kalmaya devam ediyor. İhalenin yapılacağı tarihe kadar belediye yetkililerinden konuyla ilgili bir açıklama gelmemesi, halk arasında da tedirginlik yaratmış durumda.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow