DEVA PARTİLİ EKMEN: İKTİDARIN AİLE KONUSUNDAKİ İKİ YÜZLÜ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

Aile Anayasamızda da yerini bulmuş bir kurum

Nov 28, 2023 - 22:25
 0
DEVA PARTİLİ EKMEN: İKTİDARIN AİLE KONUSUNDAKİ İKİ YÜZLÜ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

DEVA PARTİLİ EKMEN: İKTİDARIN AİLE KONUSUNDAKİ İKİ YÜZLÜ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

YEREL GÜNDEM / MERSİN

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü toplantıda iktidarın aile konusundaki çelişkili politikalarını gündeme getirdi. Ekmen, özellikle çocuk evlerindeki personelin nitelik ve niceliği sorununa vurgu yaparak, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş'a hitaben şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlığınızın isminde ‘Aile’ geçiyor ve aile benim de inanç olarak siyaseten, doğruluğuna, gerekliliğine, kutsallığına inandığım, Anayasamızda da yerini bulmuş bir kurum. Sayın Cumhurbaşkanı da sıklıkla aile üzerinden siyasi değerlendirmelerde bulunuyor, Anayasa değişikliği teklifine kadar giden birçok süreci tartıştık ancak maalesef, aileyi sosyal, ekonomik, kültürel ve psikolojik olarak bir bütün olarak ele alıp destekleyen politikalar yerine aile karşıtı, şeytanlaştırıcı ve ötekileştirici düşmanlar yaratılarak bu siyaset güdülüyor. Kâh yaşam tarzı sebebiyle kâh bireysel tercihleri nedeniyle bir gün bir sporcu, diğer gün bir sanatçı, diğer gün bir siyasetçi hedef alınarak aile kurumunun kutsallığına atıfta bulunuluyor. Oysa siz de taktir edersiniz ki karşıtlıklar üzerinden bir politika geliştirilmez ancak doğru, zamanlı ve çerçeveli politikalarla aileyi güçlendirebiliriz.”

Ekmen ayrıca devlet tarafından desteklenen dizilerin, ailede tahribata yol açtığına dikkat çekti ve şu soruyu yöneltti:

“Bakanlığınızla ilgili bir kurum değil, RTÜK'le ilgili; bunu Kültür Bakanımıza da sordum ancak bu programın aile üzerinde yarattığı tahribatı ele almadan Bakanlığınız ne kadar iş yaparsa yapsın, iğne ucuyla ne kadar kuyu kazarsa kazsın bu program âdeta bir lağım çukuru gibi gelip bütün emeğinizin üzerini kapatmaktadır ve ne gariptir ki bu program Sayın Cumhurbaşkanımızın kontrolünde olan kişiler ve kanallar tarafından yayınlanmaktadır. ATV'de yayınlanan "Esra Erol" isimli Hanımefendi'nin sunduğu program en çok şikâyet alan 3 programdan 1'i olarak tanımlanmış olmasına rağmen bugüne kadar bu programın her gün günde toplam beş altı saat âdeta toplumun içindeki ifrazatı, lağımı reyting rakamlarına göre her gün 10 milyon insana kusmasına neden müsaade edilmektedir?”

Ekmen, her gün milyonlarca kadın ve çocuğun izlemeye maruz kaldığı akıl almaz diyalogları da gündeme getirerek sözlerini tamamladı:

“Bununla ilgili şöyle kısa bir Google'lama yaptım, önce bunları okuyup okumamakta tereddüt ettim, biraz da böyle utandım ama sonra her gün 10 milyon kişiye bunlar izletiliyorsa ben de size hatırlatabilirim diye düşündüm. ‘Mükerrem'in on aylık bebeğinin babası sevgilisi Talip'mi? Emine'nin evlatlık verdiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası Turgay mı? Akıllara durgunluk veren olay; 11 yaşında babası bildiği kişinin üvey babası olduğunu, 18 yaşında ise dayısının babası olduğunu öğrendi. Melahat'in 2 yaşındaki çocuğunun babası Muhammet Güneş mi? Betül'ün kocası şu mu? Beş aylık kızımın babası Enis değil, bilmem kim.’ Buna benzer burada yüzlerce örnek var.”

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow