Devlet Bahçeli, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi

Netanyahu için "Caniyahu" ifadesini kullanan Bahçeli

Dec 1, 2023 - 22:47
 0
Devlet Bahçeli, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi

Devlet Bahçeli, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi

YEREL GÜNDEM / ANKARA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İsrail'in Filistin'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına sert bir tepki gösterdi.

Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 16 binden fazla Filistinlinin hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "İsrail vahşet ve şiddet politikalarıyla aleni insanlık suçu işlemiştir. 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren ilan edilen ve 3 kez de uzatılan geçici ateşkesi bugün sabah saatlerinde sonlandıran İsrail, acımasız ve ahlaksız saldırılarına tekrar başlamıştır. Masum bir halkın tepesinden bombalar atılmakta, anne ve babalarının öpüp koklamaya kıyamadığı çocuklar katledilmekte, savunmasız bir halk canlı hedef haline getirilmektedir" dedi.

Bahçeli, Gazze'nin ölüm şeridine dönüştüğünü belirterek, "Bu nedenle Türk milletinin sabrı artık taşma noktasına ulaşmıştır" ifadelerini kullandı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu için "Caniyahu" ifadesini kullanan Bahçeli, şunları söyledi:

"Sükûnetin istikrarlı olarak tesisiyle birlikte kalıcı ateşkes ve barış ortamının sağlanması gerekiyorken İsrail’in seri ve sistematik cinayetlerine ısrar ve inatla devamı kabulü mümkün olmayan insani felaketlere yol açmaktadır. Bugünkü İsrail yönetimi aynı zamanda dünya genelinde yaşayan bütün Yahudilerin sırtında taşınması imkansız hale gelen bir kambura, hepsini birden sorumluluk altına sokan bir suç makinesine dönüş yapmıştır. Caniyahu'nun ilkel ve iğrenç saldırganlığına tarih ve beşeriyet önünde müessir ve mütehakkim tepkiyi öncelikle Yahudiler göstermelidir."

Bahçeli, "1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve toprak bütünlüğüne haiz Filistin devleti mutlak surette tecelli etmelidir. İsrail tazminat ödemeye mahkum edilmeli, Caniyahu Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde adalet ve insanlık namına yargılanmalıdır. Türk milleti akan kana, günbegün mesafe alan soykırıma daha fazla sessiz ve seyirci kalmama iradesindedir. Herkes bilmelidir ki, 'Gönüllü Kudüs Sevdalıları' mukaddesatımız başta olmak üzere mazlum Filistinli kardeşlerimizin huzur ve can güvenliği için her türlü göreve hazırdır" şeklinde açıklamalarda bulundu.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow