Dünya Masterlar Kış Oyunları: Naz arıcı birinci oldu

Naz arıcı birinci oldu

Jan 28, 2024 - 15:33
 0
Dünya Masterlar Kış Oyunları: Naz arıcı birinci oldu

Dünya Masterlar Kış Oyunları: Naz arıcı birinci oldu

Naz Arıcı, İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Masterlar Kış Oyunları'nda artistik buz pateni dalında altın madalya kazanarak Türkiye'ye gurur yaşattı. Bu oyunlar, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor ve 30 yaş üstü master sporcuları için bir platform sağlıyor. İtalya'nın Lombardia bölgesinde düzenlenen organizasyona 3000'den fazla sporcu katıldı ve 8 farklı şehirde 11 farklı branşta yarışmalar gerçekleştirildi.

Naz Arıcı, Bormio kentinde yapılan Artistik Buz Pateni yarışmalarında Altın Bayanlar kategorisinde birinci olarak büyük bir başarı elde etti. Bu zaferiyle Türkiye'ye önemli bir gurur yaşatan Arıcı, Türk sporuna değerli bir katkı sağladı.

Diğer branşlarda ise Curling Madesimo kentinde, Buz Hokeyi Chiavenna kentinde, Biathlon Vermiglio kentinde, Cross country Vermiglio kentinde, Kayakla Atlama Pelizzano kentinde, Alp disiplini Aprica kentinde, Kayakla Oryantiring Vermiglio kentinde, Kayaklı Koşu Ponte Di Legno - Tonale kentinde, Short Track Bormio kentinde, Sürat Pateni Chiesa In Valmalenco kentinde ve Ski Mountaineering Ponte Di Legno - Tonale ve Aprica kentlerinde düzenlendi.

Naz Arıcı'nın bu başarısı, Türk Kadını'na ve Türk sporcularına Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden ilerleyen bir ruhla adanmıştır. Elektrik-elektronik mühendisi olan Arıcı, Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması'nda 5 dünya şampiyonluğu ve 7 Türkiye Şampiyonluğu gibi etkileyici başarılara imza atmış bir sporcu olarak tanınıyor.

İtalya'da düzenlenen Winter World Masters Games 2024, uluslararası alanda başarı elde eden sporcuların yeteneklerini sergilediği ve Türkiye adına gurur verici bir zaferin yaşandığı bir etkinlik oldu. Naz Arıcı'nın artistik buz pateni branşında kazandığı altın madalya, Türk sporunun uluslararası alandaki başarılarını bir kez daha tescilledi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow