Ebuseleme Gülen’den Şok İtiraflar: "Adil Öksüz, Erdoğan İçin Oyun Hazırlattı"

"Gülen’in Yanına Çeteden Başka Kimse Giremiyor"

Jun 3, 2024 - 13:16
 0
Ebuseleme Gülen’den Şok İtiraflar: "Adil Öksüz, Erdoğan İçin Oyun Hazırlattı"

Ebuseleme Gülen’den Şok İtiraflar: "Adil Öksüz, Erdoğan İçin Oyun Hazırlattı"

YEREL GÜNDEM / İZMİR

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öz yeğeni Ebuseleme Gülen, İstiklal’e verdiği röportajda, hain terör örgütünün iç yüzünü ve Adil Öksüz’ün karanlık planlarını ifşa etti. Gülen, Adil Öksüz’ün kendisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bir internet oyunu hazırlamasını istediğini açıkladı.

"Erdoğan'ı Gençlerin Zihninde Kötü Gösterecek Bir Oyun"

Ebuseleme Gülen, Adil Öksüz’ün kendisinden 20 milyon TL bütçeli bir internet oyunu yapmasını talep ettiğini belirtti. "Adil Öksüz, Erdoğan’ı gençlerin zihninde çok kötü gösterecek bir oyun hazırlamamı istedi. Bunun için dört-beş kez görüştük. Israrla oyunun 17 Temmuz 2016’ya yetiştirilmesini istedi," diye konuştu.

"Devleti Komple Çalmaya Kalktılar"

Ebuseleme Gülen, FETÖ'nün sadece bir terör örgütü değil, aynı zamanda devletin tüm kaynaklarını ele geçirmeye çalışan bir çete olduğunu vurguladı. "Tayyip Erdoğan’a hırsız dediler ama bunlar komple ülkeyi çalmaya kalktılar. Fetullah Gülen evinden çıkmayan bir insan. Naapsın para pul? Ama bu çakallar doymadı. Devletin gücünü, imkânlarını, parayı görünce devlete çökmeye kalktılar," dedi.

"Gülen’in Yanına Çeteden Başka Kimse Giremiyor"

Gülen, amcasının etrafını saran ve kontrolü ellerinde tutan bir grup olduğunu belirtti. "Hocaefendi’nin yanına sadece Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan, Barbaros, Doktor Ali, İsmail Büyükçelebi gibi kişiler girebiliyor. Taban ve akrabaları bile yanına yanaştırmadılar," ifadelerini kullandı.

"Adil Öksüz Almanya’da"

Adil Öksüz’ün şu anda nerede olduğu sorusuna ise Gülen, "Adil’in Almanya’da olduğunu tahmin ediyorum. Avrupa’da olduğu kesin. Karayolu ile Gürcistan üzerinden Avrupa’ya geçirdiler," şeklinde cevap verdi.

"Gülen’den Sonra Yapı Bölünür"

Gülen, FETÖ’nün geleceği hakkında da çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "Gülen'den sonra yapı bölünür ve bölünmeli. İlla ki hocamızın talebelerinden biri devam ettirmeye çalışır ama hiçbir zaman eski gücüne erişemez. Erişmemeli de!" dedi.

"Gülen Çok Hasta"

Fetullah Gülen’in sağlığı hakkında da bilgi veren Ebuseleme Gülen, "Ölmedi ama gerçekten çok hasta ve özel ilgiye muhtaç durumda. Onu kaçıranların amacı, kalan hakkın, yönetim hakkının kendilerinde kalması," diye belirtti.

"Vicdanım Rahat"

Ebuseleme Gülen, ifşaatlarından sonra kendisine zarar gelmesinden endişe ettiğini de dile getirdi. "Kim vurduya gidebilirim ama vicdanım rahat. Kim ne ettiyse çıksın. Yeter, insanlar öldü, çocuklar öldü, bebekler öldü Meriç’te," dedi.

Ebuseleme Gülen’in bu itirafları, FETÖ’nün karanlık planlarını ve iç yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. Türk milletine ve devletine karşı yapılan hain darbe girişiminin arkasındaki gerçek yüzleri ifşa eden bu açıklamalar, FETÖ’nün kirli oyunlarını ve içindeki çatışmaları ortaya koyuyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow