Erdoğan faturayı kesti: Seçimin ardından ilk dikkat çeken görevden almalar!

AKP'DE 7 İLDE İL BAŞKANLARI DEĞİŞTİ

Jun 25, 2024 - 01:26
 0
Erdoğan faturayı kesti: Seçimin ardından ilk dikkat çeken görevden almalar!

Erdoğan faturayı kesti: Seçimin ardından ilk dikkat çeken görevden almalar!

31 Mart yerel seçimlerinin ardından ikinci parti konumuna düşen Erdoğan'ın başkanlığındaki AKP MYK'si 'değişim' gündemi ile bir kez daha toplandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından 7 il başkanını görevden aldı.

AKP MYK'sı 'değişim' ana gündemiyle bugün toplandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi masaya yatırıldı.

Erdoğan seçimlerde alınan yenilginin üzerine, "Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız" demişti. Ayrıca Erdoğan planlanan değişimin 'kırmadan, dökmeden' olacağının altını çizmişti. Seçimlerin ardından dikkat çeken ilk görevden almalar 7 ilde, il başkanlarının görevden alınması ile gerçekleşti. 

'DEĞİŞİM' TALEBİ MASAYA YATIRILDI

AKP MYK'da ana gündem 31 Mart yerel seçimleri sonrası ortaya çıkan 'değişim' talebi ve iç muhasebe oldu.

2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi ele alındı. Ayrıca MYK'da yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son duruma ilişkin de ayrıntılar ele alındı

AKP'DE 7 İLDE İL BAŞKANLARI DEĞİŞTİ

İktidara yakınlığı ile bilinen Ahaber'e göre, toplantının ardından AKP'de 7 ilde il başkanları değişti. O iller şöyle yer aldı:

Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan, Afyonkarahisar

Zonguldak İl Başkanlığına Mustafa Çağlayan; Kastamonu Ahmet Sevgilioğlu, Osmaniye Mehmet Sadi Binboğa, Adıyaman Faruk Bülent Kaplan, Gaziantep Fatih Fedaioğlu, Erzincan Alpay Kabadayı ve Afyonkarahisar'a ise Turgay Şahin atandı.

CUMHURİYET

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow