Eski Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Evlat Acısı

"Allah Kimseye Evlat Acısı Vermesin"

Jun 12, 2024 - 02:39
 0
Eski Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Evlat Acısı

Eski Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Evlat Acısı

ŞEHİTLER ÖLMEZ / AMASYA

Eski Amasya Belediye Başkanı ve iş adamı Mehmet Sarı’nın kızı Hilal Sarı, geçirdiği rahatsızlık sebebiyle 44 yaşında hayatını kaybetti. İki çocuk annesi Hilal Sarı, son yolculuğuna Taşova ilçesi Uluköy Merkez Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından uğurlandı. Cenaze namazının ardından Hilal Sarı, Uluköy Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

"Allah Kimseye Evlat Acısı Vermesin"

Kızı Hilal Sarı’nın tabutunun başında duygusal bir konuşma yapan Mehmet Sarı, “Allah kimseye evlat acısı vermesin. Anası veya babası ölene yetim veya öksüz deniyor ama çocuğu ölene ne deniyor. Bu işler çok zor. Ben hepinizden hem kendi adıma hem de kızım adına helallik istiyorum. Birbirimize hakkımızı helal etmemiz lazım. Kızım beni hiç üzmedi. Adı gibi nazlıydı, Hilal’di. 12 Eylül gibi zor zamanlarda dünyaya geldi. Geldiği gün mutsuz olarak dünya geldi. Karanlık günlerin çocuğu olarak. Bana iki tane vekili torun bıraktı. Onlar da zaten benim evlatlarım,” dedi.

Geniş Katılım

Cenaze törenine Amasya Valisi Yılmaz Doruk, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz, AK Parti Amasya 24, 25, 26. Dönem Milletvekili Naci Bostancı, CHP Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, Taşova Kaymakamı Efe Kılıç, Taşova Belediye Başkanı Ömer Özalp ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

www.sehitlerolmez.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow