Eski CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı

Dosyasını CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'na teslim etti.

Nov 27, 2023 - 21:52
 0
Eski CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı

Eski CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir'in eski Milletvekili Atila Sertel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için yola çıktı. Bugün CHP İzmir İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında, Sertel, partililerin ve medyanın önünde aday adaylık dosyasını CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'na teslim etti.

Sertel'in basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Benim isteğim şudur; Bırakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını CHP'nin 120 bin üyesi seçsin. O şerefli üyeler kimi seçeceğini üstte siyaset yapanlardan, bizlerden, herkesten daha iyi bilir. Ben üyelerimize ve İzmirlilere güveniyorum" ifadelerini kullandı.

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının parti içindeki demokratik bir süreçle belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Sertel, "İzmirliler laik, çağdaş, yurtsever, Atatürkçü insanlar. İzmirliler kimseye torpil yapmaz. Benim siyasette 2 dayım var. Birinci dayım üyelerimiz, ikinci dayımız ise halkımızdır. 2 dayım dışında siyasette dayım olmayacaktır. Ben üyelerimize ve İzmirlilere güveniyorum. İzmir için yola çıktım. Sandık kurulursa desteğinizle beraber bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun adaylığa başvuran tüm arkadaşlarımıza başarılar dikiyorum. Ben CHP bayrağına sarılır ve gömülmek isterim. Bizim arayışımız parti içindeki demokrasidir. O sandığın konulmasını canı yürekten istiyorum. Her şeye hazırım. Kimseye gönül koymam. Biz bir aileyiz" şeklinde konuştu.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Atila Sertel'e çıktığı yolda başarılar diledi. Sertel'in aday adaylığı başvurusu, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirleme sürecindeki önemli adımlardan biri olarak değerlendiriliyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow