EURO 2024: Türkiye gruptan nasıl çıkar?

Eğer Türkiye son maçında mağlup olursa

Jun 23, 2024 - 23:08
 0
EURO 2024: Türkiye gruptan nasıl çıkar?

EURO 2024: Türkiye gruptan nasıl çıkar?

Türkiye, F Grubu'nda Cumartesi günü oynadığı ikinci maçta Portekiz'e 3-0 mağlup olmasına rağmen gruptan çıkma şansını sürdürüyor.

Almanya'da düzenlenen Euro 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alan Türkiye, ilk maçında Gürcistan karşısında aldığı 3 puanla grupta ikinci sırada bulunuyor.

Portekiz 6 puanla liderlik koltuğunda otururken, Çekya ve Gürcistan'ın 1'er puanı bulunuyor.

Cumartesi günü gruptaki ikinci maçında karşılaştığı Portekiz'e 3-0 mağlup olan Türkiye, üçüncü ve son maçını 26 Haziran Haziran Çarşamba günü Çekya ile oynayacak.

Türkiye, Çekya karşılaşmasında 1 puan alması halinde, Gürcistan - Portekiz maçının sonucuna bakılmaksızın grubu ikinci sırada tamamlayarak gruptan çıkacak.

F Grubu'ndaki ilk iki maçında Çekya ve Türkiye'yi mağlup eden Portekiz ise Türkiye'ye karşı ikili averajda önde olduğu için gruptan lider çıkmayı garantiledi.

İkincilik durumunda muhtemel rakipler: Hollanda, Fransa, Avusturya

Türkiye grubu ikinci bitirmesi halinde, son 16 turunda D Grubu'ndan lider olarak çıkacak takımla karşılaşacak. D Grubu'nda liderlik yarışı son maçlar öncesi Hollanda, Fransa ve Avusturya arasında devam ediyor.

A Milli Takım, grubu 2. sırada tamamlarsa son 16 turu karşılaşmasını D Grubu'nun lideri ile 2 Temmuz'da Almanya'nın Leipzig kentinde oynayacak.

Eğer Türkiye son maçında mağlup olursa

Türkiye, Çekya'ya yenilir ve Gürcistan da Portekiz karşısında galip gelirse, grubu sonuncu tamamlayarak turnuvaya veda edebilir.

Portekiz'in Gürcistan karşısında en az beraberlik alması ise Türkiye'yi, son maçında yenilse dahi, gruptan çıkaracak.

EURO 2024'te en iyi 4 grup üçüncüsü son 16 turuna kalabilecek.

Türkiye 3 puan ve averajıyla altı gruptaki "en iyi dört" grup üçüncüleri arasına girmesi halinde ya B Grubu'nun ya da C Grubu'nun lideri ile eşleşecek.

B Grubu'nda iki maçını da kazanan İspanya grubunu lider tamamlamayı garantiledi.

Bu ihtimal gerçekleşirse Türkiye, İspanya ile 30 Haziran'da Köln'de karşı karşıya gelecek.

C Grubu'nda ise 4 puana sahip İngiltere ile 2'şer puanı bulunan Danimarka ve Slovenya'nın son maçlar öncesi liderlik iddiası devam ediyor.

Türkiye, "en iyi dört" üçüncü arasına girip C Grubu'nun lideri ile eşleşirse, 30 Haziran'da Gelsenkirchen'de son 16 turu maçında bu takımlardan birine karşı oynayacak.

EURO NEWS

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow