GÜLCAN KIŞ’TAN NÜKLEER SANTRAL ÇAĞRISI

Sağlık Bakanlığından konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Jan 25, 2024 - 01:25
 0
GÜLCAN KIŞ’TAN NÜKLEER SANTRAL ÇAĞRISI

GÜLCAN KIŞ’TAN NÜKLEER SANTRAL ÇAĞRISI

 YEREL GÜNDEM / MERSİN

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, AKP hükümetinin, Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında menenjit salgını olduğu iddialarıyla ilgili açıklama yapması ve kamuoyundaki endişeleri kaldırması çağrısında bulundu.

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santralinde menenjit vakalarının görüldüğü ve 2 işçinin hayatını kaybettiği şirket tarafından açıklanmıştı. Mersin Tabip Odası da ölen işçilerden birine menenjit teşhisi konulduğunu doğruladı. Ancak Sağlık Bakanlığından konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, menenjit salgını iddialarını ve Sağlık Bakanlığının ısrarla sessiz kalmasını meclis gündemine taşıdı.

Kış, “Yaklaşık 10 bin civarında işçinin çalıştığı santral inşaatında salgın tehlikesi güncelliğini hâlâ korumaktadır. Konuyla ilgili çıkan haberler ürkütücü boyuttadır. Hiçbir tedbir alınmadığı söylenirken karantina uygulamasının da olup olmadığı bilinmemektedir. Sağlık Bakanlığı, Enerji Bakanlığı ise sessizliğini korurken binlerce işçi ve ailesi tedirgin durumdadır. Soruyorum: Burada gerekli denetimler yapılıyor mu? Yeterli kontroller sağlanıyor mu, işçilerin sağlığı tehlike altında mı? Hükûmet yetkilileri kamuoyuna gerekli açıklamaları yapıp bir an evvel endişeleri ortadan kaldırmalıdırlar” dedi.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow