Güzelbahçe'de İnşaat Alanı Döküm Alanına mı Dönüşüyor?

Sayın Günay, bu alan yasal döküm alanı mı?

Apr 14, 2024 - 12:07
 0
Güzelbahçe'de İnşaat Alanı Döküm Alanına mı Dönüşüyor?

Güzelbahçe'de İnşaat Alanı Döküm Alanına mı Dönüşüyor?

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Didim'in Güzelbahçe bölgesinde Ekonomi Üniversitesi'ne ait bir inşaatın başlamasıyla birlikte ortaya atılan yeni iddia, dikkat çekiyor. İhbarcı, bu inşaatın hafriyatının Küçükkaya ve Payamlı yolu üzerindeki dereye döküldüğünü ve bu işlemin muhtemelen Belediye Başkanı'nın bilgisi dahilinde gerçekleştiğini iddia ediyor.

Gelen ihbarda şu ifadelere yer verildi:

"Nimet hanım merhaba, Güzelbahçe'de Yaka'da Ekonomi Üniversitesi'nin inşaatı başladı. Buradan çıkan hafriyatı Küçükkaya ve Payamlı yolu üzerindeki dereye döküyorlar. Muhtemelen Belediye Başkanı'nın bilgisi dahilinde, çünkü Mustafa Günay'ın projeleri arasında Payamlı'nın yolunu kısaltma projesi bulunuyor. Bu tür bir dolgu yapabilmek için hem İZSU'nun hem de çevre sağlığının onayı gerekmekte. Şu an Bayram tatili olduğu için döküm işlemlerinin durdurulduğunu düşünüyorum. Resimlerini de size gönderiyorum."

Bu tür bir döküm işleminin kaçak olabileceği ve izin alınmadan yapıldığı iddia edilirken, konuyla ilgili gerekli mercilere bildirimde bulunulacağı belirtildi.

NORMPOOL Güzelbahçe yıkımının neden gerçekleşmediği de bir soru olarak gündeme getirildi. Konunun detayları ve resimlerle ilgili gelişmeleri takip ediyor olacağız.

*

*

*

Kaynak: Gaze-temiz.com

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow