İçişleri Bakanı Yerlikaya 'FETÖvari' dedi, gözler KÖZ'e çevrildi...

"FETÖvari taktiklerini başlarına yıkacağız"

May 15, 2024 - 14:32
 0
İçişleri Bakanı Yerlikaya 'FETÖvari' dedi, gözler KÖZ'e çevrildi...

İçişleri Bakanı Yerlikaya 'FETÖvari' dedi, gözler KÖZ'e çevrildi... Ankara'da sıcak saatler

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik hakkında soruşturma başlatılan üç polis müdürünün görevden alınmasıyla başlayan tartışmaların ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve hükümete oyun kurulmaya çalışıldığını belirterek, "FETÖvari taktiklerini başlarına yıkacağız" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya platformu X'ten çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, "Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz." dedi.

Yerlikaya'nın paylaşımı şöyle:

"Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

"O YAPILARI TESPİT EDİP ADALETE TESLİM EDECEĞİZ"

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.

Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

Aziz Milletimiz müsterih olsun;

Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız."

AKP Meclis Grup Toplantısı'na katılan Yerlikaya, gazetecilerin açıklama talebi için "Sabredin açıklayacağım" şeklinde karşılık verdi.

Öte yandan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da "Sıfatı ne olursa olsun bağımsız, tarafsız yargımız suç işleyenin üzerine gidecektir." dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya 'FETÖvari' dedi, gözler KÖZ'e çevrildi... Ankara'da sıcak saatler - Resim : 2

GÖZLER KÖZ'E ÇEVRİLDİ

Açığa alınan polis müdürlerinin KÖZ grubuna yakın olduğu iddia edildi. Yerlikaya'nın "FETÖvari taktikler" diyerek bunu kastettiği öne sürüldü.

Peki kim bu Kemalettin Özdemir?

2005 yılına kadar FETÖ’nün Emniyet imamı…

Yani, Emniyet içindeki tüm örgüt mensuplarının bağlı olduğu kişi.

Kemalettin Özdemir’in yönettiği grup ise KÖZ olarak biliniyor.

FETÖ, Ergenekon, Balyoz, Odatv gibi onlarca kumpas davasını yargı, emniyet ve asker içindeki örgüt militanlarıyla yaptı.

Kemalettin Özdemir de 2005 yılına kadar FETÖ’nün en etkili isimlerinin başında geliyordu.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden iki yıl sonra 2018’de FETÖ’den gözaltına alındı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İddiaya göre Kemalettin Özdemir ile ilgili dosya hâlâ açık. Yani altı yıldır ne dava açıldı ne de takipsizlik verilerek dosya kapatıldı.

UĞUR POYRAZ: "GÖREVDEN AFFINIZI İSTEYİN"

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımını alıntılayan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, istifa çağrısında bulundu. Yerlikaya'nın paylaşımı şöyle:

"Sayın Ali Yerlikaya size gönderdiğim soru önergelerini; okumayıp, cevaplamayıp, TBMM’de yaptığım çağrılara sessiz kalıp da şimdi bu ve benzeri paylaşımları yapmanız, ben de nafile nedamet ve bolca hamaset yaptığınız hissi yaratmıştır.

Bahse konu ekipler sizin sevk ve denetiminiz altındaki hatta bizzat sizin tarafınızdan seçilerek görev verilmiş isimlerdir.

Bu isimlerin eylem be faaliyetlerinin medya yönetimi ile aldığınız alkışların sesi sizi uyarılara sağır gerçeklere kör yapmıştır.

Twit atmak ve sorumluluğu ekiplerinize yıkarak haberiniz yokmuş gibi davranmak yerine sizin de görevden affınızı istemeniz yerinde bir karar olacaktır."

BAHÇELİ NE DEDİ

MHP lideri Devlet Bahçeli, görevden uzaklaştırılan emniyet görevlileri olayı için "Olan biten tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir; nitekim hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir." dedi.

Devlet Bahçeli, bugünlerde iç işgal cephesinde toplanıp emniyet ve yargı içine yuvalanmış "soysuz ve kripto çetelerin" yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığının görüldüğünü dile getirerek, şunları söyledi:

"Bu kan içen vampirlerin aklını başına alması, etrafımızda iftira ve ihanet duvarı örmeye kalkışmalarının ağır sonuçları olacağını bilmeleri, akıbetleri için 15 Temmuz gecesine dikkatle bakmaları ikaz ve ihtarımdır. Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar. Maşa kullanıp sütre gerisine saklananların hepsini takip ediyoruz. Olan biten tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir; nitekim hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. 17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin, göz yumarsak gözümüz çıksın, eyvallah edersek de kanımız kurusun.

"HAİNDİR, HAŞHAŞİDİR, TEPESİNE BİNİLMELİDİR"

Gizli tanık ifadeleriyle şerefli isimleri karalama kumpasını ve tecelli eden millet iradesini gölgeleme arayışını himaye eden ve buna hizmetkarlık yapan kim varsa haindir, haşhaşidir; emniyet, yargı ve medya uzantılarının tepesine binilmelidir. Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş, hepsine göstermek, hepsini yaka paça içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur. Meclis gündemine gelecek olan 9. Yargı Paketi'nde, casusluk suçu ile ilgili yeni düzenlemeden rahatsız olanlar çok iyi araştırılıp incelenmelidir. Yurt içinden ve yurt dışından hain FETÖ'cülerin, onlara sözcülük yapan satılmış, devşirilmiş sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır ve kaçınılmazdır."

Odatv.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow