İYİ Parti Kurultayı Öncesi Dervişoğlu'ndan 'Emanetçi' Eleştirilere Yanıt

Dervişoğlu'ndan 'Emanetçi' Eleştirilere Yanıt

Apr 23, 2024 - 01:50
 0
İYİ Parti Kurultayı Öncesi Dervişoğlu'ndan 'Emanetçi' Eleştirilere Yanıt

İYİ Parti Kurultayı Öncesi Dervişoğlu'ndan 'Emanetçi' Eleştirilere Yanıt

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İYİ Parti'nin 27 Nisan'da gerçekleştireceği olağanüstü kurultay öncesi genel başkan adaylarından Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, NTV'nin sorularını yanıtladı. Dervişoğlu, partinin geleceği ve hedefleri üzerine açıklamalarda bulunurken, "emanetçi" eleştirilere de sert tepki gösterdi.

Dervişoğlu, "Partimi bulunduğu yerden alıp daha kutlu yerlere taşıyacağımıza inandığım için aday oldum. Ancak bazı çevreler tarafından 'emanetçi' olacak mı, olmayacak mı şeklinde eleştirilere maruz kalıyorum. Ben o karakterde biri değilim. Sayın Meral Akşener de öyle bir zihniyette değil." şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerde beklediği sonuçları alamayan İYİ Parti, kurultayla birlikte yeni bir döneme girecek. Bu süreçte parti içinde bazı istifalar da yaşandı. En son olarak İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa eden Genel İdare Kurulu Üyesi Bilge Yılmaz'ın ardından, İzmir Milletvekili Ümit Özlale ve Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer de istifa etmişti.

Kurultay öncesi yaşanan bu gelişmeler, İYİ Parti'nin önemli bir dönemecinde olduğunu gösteriyor. Müsavat Dervişoğlu'nun liderliğindeki İYİ Parti'nin kurultayda nasıl bir yol izleyeceği ve partinin geleceği merakla bekleniyor.

www.yerelgundem.com

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow