İYİ Parti'nin sürpriz adayı Serter: Bir yerden bir yere geçmedim

Çok istediğim bir görevdi

Feb 15, 2024 - 06:54
 0
İYİ Parti'nin sürpriz adayı Serter: Bir yerden bir yere geçmedim

İYİ Parti'nin sürpriz adayı Serter: Bir yerden bir yere geçmedim

İYİ Parti’nin Konak Belediye Başkanı Adayı olan Serter, ‘Eşiniz uzun yıllardır CHP’de önemli görevlerde bulundu. Dolayısıyla İYİ Parti’den aday olmanız sürpriz olarak yorumlandı. Neler söylersiniz?’ sorusuna, “Ben CHP üyesi değilim, bugüne kadar herhangi bir parti üyesi de değildim. Bir partiden bir partiye geçmiş değilim" dedi.

Gizem TABAN ŞEBER/İZ GAZETE- İzmir’de uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında yer alan, İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ve Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) başkanlığı görevlerinde bulunan Huriye Serter, İYİ Parti’nin Konak Belediye Başkan Adayı oldu. Eşi, Bedri Serter’in CHP’de İzmir milletvekilliği ve il başkanlığı görevlerinde bulunmasından dolayı İYİ Parti adayı olması ‘sürpriz’ olarak yorumlanan Huriye Serter, adaylığının açıklanmasının ardından İz Gazete’ye konuştu.

Ben ayrı bir bireyim

‘Eşiniz uzun yıllardır CHP’de önemli görevlerde bulundu. Dolayısıyla İYİ Parti’den aday olmanız sürpriz olarak yorumlandı. Neler söylersiniz?’ sorusuna yanıt veren İYİ Parti Konak Belediye Başkanı Adayı Huriye Serter, “Ben CHP üyesi değilim, bugüne kadar herhangi bir parti üyesi de değilim. Bir partiden bir partiye geçmiş değilim. İlk kez siyasi bir partide bir şey yapmaya çalışan, STK’lardan gelen biriyim. Ben ayrı bir bireyim, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan ve bunu için savaşan biriyim. Bedri Bey de ben de özgürce kendi tercihlerimizi yapan insanlarız.  Yanlış bir algı olmasını istemem. Birimiz diğerinin işine hiçbir zaman müdahil olmadık. Evet evliyiz, eşiz ama her zaman özgürlük alanlarımıza özen gösterdik” diye konuştu.

Çok istediğim bir görevdi

Serter, ‘Neden CHP değil de İYİ Parti?’ sorusunu ise şöyle yanıtladı: “CHP’den herhangi bir teklif gelmedi, yerel yönetimler çok istediğim bir görevdi ve İYİ Partiden böyle bir teklif gelince değerlendirmek istedim. Kadınların her alanda olmasını savunan biri olarak iyi bir rol model olmak istiyorum. Bu süreçle alakalı, içinde olduğum kadın hareketinden de talep vardı, ‘Çık artık, içimizden biri olsun, örnek ol’ diyen çok sayıda mücadele arkadaşım oldu.”

Huriye Serter'in eşi Bedri Serter, son olarak CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

www.izgazete.net

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow